poniedziałek, 27 maja 2024
15.6 C
Swarzędz

Sportowcy ze stypendiami

26 sportowców z naszej gminy, reprezentujących różne dyscypliny otrzymało stypendia sportowe na 2022 r. Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 60 tys. zł.

Zobacz także

- Reklama -

Stypendia sportowe przyznawane są sportowcom z naszej gminy, którzy mogą się pochwalić wysokimi lokatami na imprezach międzynarodowych i mistrzostwach Polski. Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 60 tys. zł. W tym roku do Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu wpłynęło ponad 60 wniosków o przyznanie stypendiów sportowych. Jest to rekordowa liczba w porównaniu do lat poprzednich. Stypendystami zostało w tym roku 26 sportowców:  Piotr Chełek – zapasy, Dagmara Czerniak  – hokej na trawie, Marta Czujewicz  – hokej na trawie, Maria Drozda – hokej na trawie, Wiktoria Flaszak – koszykówka, Gabriela Frąckiewicz – taniec i akrobatyka powietrzna, Zuzanna Greser – piłka nożna, Hubert Kaczmarek – karate WKF, Emilia Kaspruk – taekwondo olimpijskie, Piotr Kujawa – kanadyjkarstwo, Arkadiusz Kwaśniewski – karate WKF, Dastin Malinowski – kajakarstwo, Jakub Mikołajczak – hokej na trawie, Sebastian Nowicki – zapasy, Tomasz Pawlaczyk – karate WKF, Maksymilian Pawlak – hokej na trawie, Wiktoria Plackowska  – koszykówka, Oskar Prusinowski – karate WKF, Karolina Rozkres – hokej na trawie, Jakub Siemiński – zapasy, Przemysław Wanat – wioślarstwo, Jan Wermiński – pływanie, Dawid Wika-Czarnowski – kolarstwo, Aleksander Woronkiewicz-Kaczmarek – kajakarstwo, Jakub Woźniak – wioślarstwo, Aleksandra Żukowska – koszykówka.

- Reklama -
- Reklama -