15.1 C
Swarzędz
wtorek, 4 października 2022

Coraz więcej uczniów z Ukrainy w swarzędzkich szkołach

Niemal 400 dzieci z Ukrainy uczęszcza obecnie do szkół podstawowych na terenie naszej gminy. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca do swarzędzkich placówek zapisało się 230 ukraińskich dzieci.

Zobacz także

Zarażali pasją do siatkówki

Startuje 1. Liga Kobiet

Wyższe kary dla gapowiczów

Pożar na działkach

W ostatnich latach do naszej gminy przybyło liczne grono obywateli Ukrainy. Jak w międzyczasie informował swarzędzki ratusz, społeczność ukraińska mogła liczyć od 3 do 5tys. osób. W gronie tym było także sporo dzieci, które uczęszczały do szkół podstawowych na terenie Swarzędza i sołectw. W świetle wyliczeń magistratu, przed wybuchem wojny w swarzędzkich podstawówkach uczyło się 167 uczniów z Ukrainy. Sytuacja zmieniła się diametralnie po 24 lutego, czyli po napaści Rosji na Ukrainę.  – Po tym terminie do gminnych szkół podstawowych zapisanych zostało już ok. 230 uczniów z Ukrainy – informuje wiceburmistrz Tomasz Zwoliński. Liczba ta ciągle rośnie i zmienia się z dnia na dzień. – Najwięcej dzieci zapisanych jest do Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu (40), Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu (36), Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu (29) i Szkoły Podstawowej w Kobylnicy (29) – dodaje II zastępca burmistrza. Jak się dowiedzieliśmy, ukraińscy uczniowie mają zagwarantowany darmowy posiłek z OPS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -