wtorek, 16 kwietnia 2024
7.2 C

Liderki czwarte po rundzie zasadniczej

W niedzielę koszykarki Lidera rozegrały w Zgorzelcu ostatni mecz rundy zasadniczej 1 Ligi Kobiet. Stawką dla swarzędzanek było czwarte miejsce po rundzie zasadniczej, a dla gospodyń utrzymanie w lidze. Zwycięstwo gwarantowało przewagę parkietu w fazie Play-Off.

Gwoli przypomnienia, od najbliższej soboty rozpoczyna się walka o awans do ekstraklasy. Po 8 zespołów z obu grup wywalczyło przepustkę do gry. Gramy według schematu 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 do dwóch zwycięstw w pierwszej rundzie. Potem rywalizacja następuje już między grupami A i B. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Malina Piasecka, Katarzyna Motyl, Magdalena Wojdalska, Marta Wdowiuk oraz Weronika Piechowiak. Pierwsze minuty to wyrównana walka kosz za kosz, niestety z dużą ilością chaosu. Bardzo dobry impuls dała z ławki Wiktoria Plackowska, która rzuciła 7 punktów z rzędu, a kwartę celną trójką równo z syreną zakończyła Wiktoria Flaszak. W drugiej kwarcie Liderki lepiej zagrały w obronie i konsekwentnie w ataku, co pozwoliło wysoko prowadzić do przerwy 51:34. Swarzędzanki przede wszystkim rządziły w strefie podkoszowej, Lider wygrał zbiórkę 52-33, a do tego dobrze dzielił się piłką notując aż 22 asysty. Lider pokonał Citronex UKS Basket Zgorzelec 84:59. Rywalki i tak mogły się cieszyć po meczu, gdyż wygrana Tęczy Leszno w Gorzowie zapewniła im pozostanie na pierwszoligowych parkietach w przyszłym sezonie. Każda ze swarzędzanek zdobyła w tym meczu punkty. Double-double zaliczyły aż dwie zawodniczki: Weronika Piechowiak 16 pkt i 16 zbiórek oraz Marta Wdowiuk 12 pkt i 11 zb. Poza nimi punkty zdobywały: Wojdalska 14, Plackowska 13 (1×3), Żukowska 10, Motyl 8 (2×3), Piasecka M. 5, (1×3), Flaszak 3 (1×3), Piasecka A. (2), Majchrzak 1. Było to piętnaste zwycięstwo w 22 meczu 1LK w sezonie 2021/22. To najlepszy sezon swarzędzanek w historii. Czwartym miejscem wyrównały osiągnięcie z sezonu 2017/18. Już w najbliższą sobotę zmierzą się o 18:00 na hali SCSiR przy ul. św. Marcina 1 w pierwszym meczu Play-Off z zespołem AZS Politechnika Korona Kraków. Rywalki również zakończyły sezon z bilansem 15-7, ale to Liderki były lepsze w dwumeczu. W Swarzędzu ulegliśmy 48:60, ale w Krakowie zwyciężyliśmy 82:61. Zapraszamy wszystkich kibiców – emocje gwarantowane.