piątek, 29 marca 2024
7.2 C

Pierwsza wygrana liderek w Play-offach!

Koszykarki Lidera Swarzędz w sobotni wieczór na hali SCSiR rozpoczęły rozgrywki fazy Play-Off 1. Ligi Kobiet. Rywalkami był zespół AZS Politechnika Korona Kraków, który po rundzie zasadniczej zajął piąte miejsce z identycznym bilansem jak Liderki – 15-7.

Przed meczem miała miejsce miła uroczystość, Magdalena Wojdalska głosami trenerów została wybrana do najlepszej piątki sezonu w 1LK. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Malina Piasecka, Katarzyn Motyl, Magdalena Wojdalska, Marta Wdowiuk i Weronika Piechowiak. Liderki dobrze rozpoczęły mecz, przede wszystkim po bronionej stronie boiska. Trener Talarczyk bardzo dobrze przygotowała je i po 10 minutach krakowianki zdobyły tylko 8 punktów tracąc 14. Druga kwarta rozpoczęła się od runu 7-0, co zmusiło trenera gości Wojciecha Downara-Zapolskiego do wzięcia drugiej przerwy na żądanie. Ostatecznie swarzędzanki zwyciężyły 77:57 i objęły prowadzenie 1-0 w serii do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę o 16:00 w Krakowie. Liderki zagrały bardzo zespołowo – zanotowały aż 27 asyst. 20 punktów w meczu zdobyła Marta Wdowiuk, która trafiła 2/3 swoich rzutów – 8 z 12, zebrała 7 piłek i rozdała 5 asyst. Kolejne double-double zaliczyła Weronika Piechowiak 14 pkt i 12 zb. Poza nimi punkty rzuciły: Katarzyna Motyl 10 (1×3, 5as), Malina Piasecka 10 (2×3, 4as), Magdalena Wojdalska 9 (1×3, 5as), Wiktoria Plackowska 7, Aleksandra Żukowska 3, Wiktoria Flaszak 2, Karolina Maj 2, Aleksandra Piasecka 0 (6 as).