3.5 C
Swarzędz
wtorek, 31 stycznia 2023

Gościmy już ponad 800 ukraińskich rodzin

Do tej pory do naszej gminy przybyło 3 tys. uchodźców z objętej wojną Ukrainy. 1,2 tys. z nich – jak informuje swarzędzki ratusz - otrzymało już numer PESEL.

Zobacz także

Uchodźców z Ukrainy przybywa. – Na dzień dzisiejszy w gminie Swarzędz schronienie przed wojną znalazło 840 rodzin – w sumie blisko 3000 osób. 1200 z nich otrzymało już w Swarzędzu nr PESEL – informuje burmistrz Marian Szkudlarek.  Nadal bardzo potrzebna jest żywność: produkty długoterminowe (preferowana kasza gryczana, pasztety, dżemy i konfitury), świeże warzywa i owoce, papier toaletowy i papierowe ręczniki. W godz. 9:00 – 18:00 przekazywane przez mieszkańców dary przyjmują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu (ul. Dworcowa 24) i Kobylnicy (ul. Poznańska 4). Do 30 kwietnia z kolei przedłużone zostało zwolnienie z opłat za korzystanie z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej dla wszystkich obywateli Ukrainy na podstawie ważnego paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Przypominamy, że zgłoszenia o możliwości zakwaterowania należy przesyłać do swarzędzkiego „Banku ofert pomocy” na adres e-mail: pomoc.ukraina@swarzedz.pl lub telefonicznie pod numerem 512 025 820. Z kolei na adres mailowy pomoc.ukraina@swarzedz.pl prosimy zgłaszać wszelkie inne oferty pomocy – materialnej, organizacyjnej, dotyczącej transportu, itd. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 500 250 998. – Aby pomóc uchodźcom w znalezieniu zatrudnienia stworzyliśmy „Swarzędzką giełdę pracy”. Apeluję do wszystkich przedsiębiorców o nasyłanie aktualnych ofert pracy w Swarzędzu i okolicach na adres praca.ukraina@swarzedz.pl – podkreśla  gospodarz gminy.

Всі інші важливі інформації для біженців з України Ви найдете за адресою: www.swarzedz.pl/ukraina.

- Reklama -
- Reklama -