piątek, 29 marca 2024
16.7 C

Lider wygrywa i nie traci bramek

Aż 4:0 wygrał Lider Swarzędz z KS 1920 Mosina w lidze okręgowej. Do trzech Lider przedłużył serię zwycięstw. Tym razem pokonał drużynę z Mosiny, choć początek mógł zaniepokoić kibiców.

W pierwszych pięciu minutach to goście byli bliscy szybkiego gola (parada Ratajczaka), a Fornalkiewicz zobaczył żółtą kartkę. Czarno-czerwonych to nie zdeprymowało i już do przerwy prowadzili 3:0. Wynik otworzył Stępniak, przy asyście Korcza. Potem swoją skuteczność udowodnił Sołtysiak, który do pojedynczych goli w każdym z trzech poprzednich spotkań dołożył dublet, korzystając z podań Vogla i Ciesielskiego. W drugiej połowie spadł deszcz… i poziom gry. W końcówce premierowe trafienie dla Lidera zaliczył Reszela (dobijał po strzale Siemińskiego) nie zostawiając wątpliwości kto tego dnia zasłużył na 3 punkty. Przewodząca w tabeli trójka również wygrała swoje mecze, dlatego Lider nadal traci 6 punktów do miejsca barażowego.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3., kolejka 19.: Lider Swarzędz – KS 1920 Mosina 4:0 (3:0) Gole: Stępniak (17’), Sołtysiak (37’ i 43’), Reszela (81’). W Wielką Sobotę czarno-czerwoni zagrają na wyjeździe (z Lotnikiem Poznań o godz. 16:00).