2.2 C
Swarzędz
wtorek, 31 stycznia 2023

Plastyka piersi – sposób na zmianę wielkości i kształtu biustu

Wiele kobiet jest niepocieszonych wyglądem swojego biustu. Problem tkwi nie tylko w jego wielkości, ale też kształcie, symetryczności czy jędrności. Na każdy z tych problemów można znaleźć rozwiązanie wśród zabiegów chirurgii plastycznej. Przedstawiamy różne rozwiązania z zakresu plastyki piersi.

Zobacz także

Dla kogo plastyka piersi?

Jak odpowiadają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, kandydatki do plastyki piersi powinny być przede wszystkim w dobrej kondycji zdrowotnej oraz mieć realistyczne oczekiwania wobec efektów zabiegu. Istnieje długa lista przeciwwskazań, o której poinformuje Cię chirurg podczas konsultacji. Jeśli palisz papierosy, powinnaś rzucić ten nałóg przed zabiegiem i przez cały okres rekonwalescencji, ponieważ nikotyna może negatywnie wpływać na proces gojenia i efektywność interwencji chirurgicznej.

Trzeba pamiętać o tym, że interwencje z zakresu plastyki piersi to poważne operacje, które wiążą się z zastosowaniem narkozy i długim okresem rekonwalescencji. Musisz więc na całe przedsięwzięcie zaplanować sporo czasu.

Powiększanie piersi

Najbardziej klasyczny z zabiegów plastyki piersi. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych implantów piersiowych można powiększyć rozmiar, kształt i strukturę biustu. Jest to zabieg nie tylko dla pań, które są niezadowolone z wielkości piersi. Szczególnym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest niedorozwój anatomiczny piersi oraz zanik gruczołu piersiowego, który może wystąpić po długotrwałym karmieniu piersią.

Zabieg polega na wykonaniu precyzyjnych cięć i wymierzeniu odpowiedniej przestrzeni do umieszczenia implantów w gruczole piersiowym. Chirurg wszczepia je, wybierając jedną z trzech metod: pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy albo w sposób, który łączy obie te metody. Implanty to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Substancje te są neutralne dla organizmu. Implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi.

Lifting biustu

Lifting biustu to nie tylko sposób na podniesienie piersi i zmniejszenie wiotkości skóry, ale też poprawę ich symetrii poprzez zmianę pozycji brodawki. Zabieg ten można wykonać w połączeniu ze wszczepieniem implantów, jeśli problem tkwi również w wielkości piersi. Zastosowanie implantów może okazać się konieczne również wtedy, gdy występują ubytki tkankowe w górnej części piersi.

Zabieg polega na odpowiednim nacięciu skóry. Zakres cięcia zależy od zamierzonego efektu, ale najczęściej wykonuje się je wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Chirurg usuwa nadmiar skóry, a następnie modeluje gruczoł i zaszywa cięcia, czego efektem jest podniesienie piersi i nadanie im krągłego kształtu.

Ta metoda plastyki piersi z powodzeniem stosowana jest w przypadku problemów z opadaniem biustu na skutek:

  • dużych naturalnych rozmiarów,
  • ciąży i karmienia piersią,
  • procesu starzenia,
  • gwałtownej utraty masy ciała.

Zmniejszanie piersi

Redukcja gruczołu piersiowego to zabieg, który wykonuje się gównie ze względów zdrowotnych. Panie, które mają zbyt obfity biust, często skarżą się na dolegliwości związane z kręgosłupem. Operacja zmniejszenia biustu może zniwelować objawy spowodowane obciążeniem przez duży biust, np. ból szyi i pleców, wady postawy, ograniczenia ruchów. Jednocześnie plastyka piersi poprawia kształt piersi, nadaje im naturalny wygląd i poprawia jędrność.

Zmniejszanie piersi polega na wykonaniu cięć w dolnej części biustu, dzięki czemu blizny są mało widoczne. Następnie chirurg usuwa nadmiar gruczołu piersiowego, a także tkanki tłuszczowej i skóry. Plastyka dużych piersi często obejmuje dodatkowo lifting biustu. Piersi są precyzyjnie modelowane, aby ostateczny kształt był bardzo naturalny. Jeśli biust wymaga dużej redukcji rozmiaru, wykonuje się także korektę lokalizacji brodawki.

W razie innych pytań dotyczących plastyki piersi zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

- Reklama -
- Reklama -