0.3 C
Swarzędz
środa, 7 grudnia 2022

Piotr Chełek Mistrzem Polski Juniorów!

Wspaniałe wieści napłynęły z Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Złoty medal zdobył Piotr Chełek, zawodnik swarzędzkiej Unii. Przez całe zawody Piotrek przeszedł jak burza wygrywając wszystkie walki przed czasem.

Zobacz także

W finale po pięknym rzucie biodrowym przez położenie na plecy w pierwszej rundzie pokonał Klaudiusza Matyję z Olimpijczyka Radom. To były pierwsze Mistrzostwa Polski w nowej kategorii wiekowej i od razu wywalczone złoto (będąc najmłodszym). – Ogromna ambicja, ciężka praca, determinacja – to cechy Piotra, które poprowadziły go do tego sukcesu. Dzisiejsze złoto to jak do tej pory największy sukces Piotra. Jeszcze raz, Piotrek – wielkie gratulacje! – podkreśla Grzegorz Mazurek, kierownik sekcji zapaśniczej Unii Swarzędz. W zawodach wziął udział jeszcze jeden Unita – Olaf Cierzniewski, niestety nie był to jego dzień i po dwóch przegranych walkach uplasował się na dalekim, 17. miejscu.

W Raciborzu zabrakło jednego z faworytów do złota w kategorii do 130 kg – naszego Jakuba Siemińskiego, który po ostatnich zawodach leczy poważną kontuzję. Już niebawem Kuba będzie miał operację kolana i przed nim długa rehabilitacja. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)