piątek, 29 marca 2024
16 C

13–letni swarzędzanin ściga się w Pucharze Yamaha

Dawid Nowak, 13 – letni uczeń SP w Zalasewie, z powodzeniem startuje w prestiżowym Pucharze Yamaha bLU cRU – serii wyścigów torowych przeznaczonych dla młodych zawodników.

Dawid Nowak, 13 – latek z naszej gminy, ma na koncie wiele zwycięstw w krajowych zawodach Pit Bike. Jest zdobywcą Pucharu Polski Pit Bike SM oraz II wicemistrzem Polski Pit Bike w klasie Stock 125 w sezonie 2020. W wieku 11 lat zdobył doświadczenie w hiszpańskiej serii Moto 5 Cuna De Campeones. Z kolei w grudniu 2020 r. został zawodnikiem Szkopek Team, gdzie rozwija się pod czujnym okiem wielokrotnego mistrza Polski oraz mistrza Europy, Pawła Szkopka. W 2021 roku zadebiutował w prestiżowym cyklu Yamaha R3 bLU cRU CUP, gdzie został najmłodszym punktującym zawodnikiem w historii tych mistrzostw. Puchar Yamaha bLU cRU rozgrywany jest przy mistrzostwach świata WSBK, a startują w nim najbardziej obiecujący młodzi kierowcy. Dwa pierwsze wyścigi sezonu w Aragon były pierwszą w tym sezonie okazją, by sprawdzić jak w tym gronie poradzi sobie najmłodszy w stawce Dawid Nowak oraz drugi reprezentant Polski, Jurand Kuśmierczyk. Zawodnik ze Swarzędza potwierdził duży potencjał i pokazał, że może powalczyć o miejsca w pierwszej dziesiątce.