niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Ofert więcej niż chętnych do pracy

Coraz więcej ofert pracy, mało osób podejmujących pracę i – mimo tego - coraz niższe bezrobocie – takie informacje napływają z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. W marcu odnotowano także znaczny spadek liczby bezrobotnych w naszym mieście i gminie.

Zobacz także

- Reklama -

Marzec przyniósł kolejny spadek bezrobocia w aglomeracji poznańskiej, w tym także w naszej gminie. Pracy obecnie nie ma 8,2 tys. mieszkańców powiatu poznańskiego i Poznania,  z czego 5,1 tys. to mieszkańcy Poznania, a 3 tys. mieszkańcy 17 gmin powiatu poznańskiego. W gminie Swarzędz w marcu odnotowano 381 osób nie mających – przynajmniej oficjalnie – pracy, którzy zostali zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Najwięcej  wśród nich to osoby między 30. a 50. rokiem życia. Zdecydowanie spadła w minionym miesiącu liczba bezrobotnych w naszej gminie, która jest uprawniona do pobierania comiesięcznego zasiłku. Obecnie to tylko 71 osób. Mniej jest także osób długotrwale bezrobotnych. W chwili obecnej takich mieszkańców jest 139. Marzec przyniósł również sporą liczbę ofert pracy dla swarzędzan, bo w poznańskim PUP pojawiło się ich 119. Nie wszystkie wzbudziły zainteresowanie, skoro pracę podjęło tylko 38 osób. Co znamienne, łączna liczba ofert pracy, które opublikowano w marcu w poznańskim „pośredniaku” wyniosła ponad 2,1 tys. ofert. Tylko 717 bezrobotnych z Poznania i powiatu poznańskiego pracę podjęło, czyli 1/3 ofert została wykorzystana.

Oferty pracy dla gminy Swarzędz z PUP:

lakiernik, dyspozytor, krawiec, pracownik produkcji, operator wózka widłowego, pracownik biurowy, nauczyciel matematyki, pracownik obsługi produkcyjnej, pracownik biurowy, asystent projektanta instalacji sanitarnych, mechanik samochodowy, serwisant sprzętu ogrodniczego, pomocnik lakiernika, kelner, ogrodnik, opiekunka w żłobku.

- Reklama -
- Reklama -