niedziela, 21 kwietnia 2024
6.3 C
Swarzędz

Będą wolne miejsca w przedszkolach?

W tegorocznej rekrutacji do przedszkoli placówki publiczne - funkcjonujące na terenie gminy Swarzędz - przygotowały 2,2 tys. miejsc. 4 maja zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli.

Zobacz także

- Reklama -

Od 15 do 31 marca odbywał się nabór do przedszkoli publicznych na terenie miasta i gminy. Zapisy, które odbywały się drogą elektroniczną dotyczyły dzieci z roczników 2016-2019. 20 kwietnia przedszkola publiczne ogłosiły listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki.

Jak się dowiedzieliśmy w swarzędzkim magistracie, placówki publiczne funkcjonujące na terenie gminy Swarzędz (przedszkola publiczne oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych) dysponują łącznie około 2200 miejscami. – Na rok szkolny 2022/2023, przez kontynuujących edukację przedszkolną zajęte zostały 1454 miejsca. W tegorocznej rekrutacji dysponowaliśmy około 750 miejscami do naboru dla dzieci w wieku 3-6 lat w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych (tu głównie dla 6-latków). W rekrutacji udział wzięło 620 kandydatów. W pierwszym etapie rekrutacji do przedszkoli zakwalifikowało się 580 dzieci w wieku 3-6 lat – podkreśla Dorota Zaremba, kierownik Referatu Edukacji w swarzędzkim ratuszu.  Za kilka dni, 4 maja opublikowane zostaną natomiast listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do placówek przedszkolnych. – Dzieciom, które nie zostały zakwalifikowane do żadnej z wybranych placówek Gmina zaproponuje miejsca w tych przedszkolach publicznych, które po pierwszym etapie rekrutacji dysponują jeszcze wolnymi miejscami – wyjaśnia Dorota Zaremba. 27 maja  z kolei rozpocznie się drugi etap rekrutacji – rekrutacja uzupełniająca, który potrwa do 3 czerwca. Szczegółowy harmonogram rekrutacji znaleźć można na stronie www.swarzedz.pl.

- Reklama -
- Reklama -