wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Nowy Świat do zamknięcia!

Prace drogowe w centrum miasta obejmują coraz więcej ulic. Po majówce zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie odcinek ul. Nowy Świat, zwężone zostanie też skrzyżowanie ul. Zamkowej z ul. Grudzińskiego.

Zobacz także

- Reklama -

Olbrzymia inwestycja związana z kompleksową przebudową kilku ulic w centrum miasta przebiega – jak kilka dni temu poinformował ratusz – zgodnie z harmonogramem. Roboty drogowe, przypomnijmy, rozpoczęły się na początku roku od ul. Zamkowej, z której zdjęto nawierzchnię, a ekipy wykonawcy w ciągu ostatnich miesięcy prowadziły w tym miejscu wymianę infrastruktury podziemnej. Z czasem roboty drogowe przesunęły się na kolejny odcinek tej ulicy – od Placu Powstańców Wlkp. do Rynku. Jednocześnie rozebrano teżsporyfragment ul.  Mickiewicza znajdujący się przy Placu Powstańców Wlkp. oraz część ul. Wielkiej Rybackiej, prace objęły dodatkowo ul. Krótką. Wkrótce, jak poinformował ratusz – prace skoncentrują się także w rejonie ul. Nowy Świat. Z tego powodu w środę, 4 maja zamknięty zostanie dla ruchu pojazdów fragment tej ulicy na odcinku od ul. Cieszkowskiego do ul. Górków, co oznacza że tą trasą w rejon Rynku od tego momentu nie dojedziemy. Najbliższy objazd natomiast zostanie poprowadzony przez ul. Grudzińskiego i przebudowaną niedawno ul. Górków. Gmina jednak nie poinformowała jak długo taka organizacja ruchu w tym miejscu będzie obowiązywała.

Na tym jednak nie koniec kolejnych utrudnień w centrum, bo wąsko zrobi się na samym skrzyżowaniu ul. Zamkowej z ul. Grudzińskiego. – Dodatkowo, również od 4 maja planowane jest zawężenie do jednego pasa ruchu skrzyżowania na ul. Zamkowa – Św. Marcin – Grudzińskiego (…) – utrudnienia na tym skrzyżowaniu powinny potrwać do 2 tygodni – zapowiada Urząd Miasta i Gminy. W tym czasie ruchem wahadłowym będzie sterowała sygnalizacja świetlna. Odnotujmy, że na wszystkich przebudowywanych ulicach montowany jest nowy wodociąg, kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć gazowa, elektroenergetyczna i teletechniczna. Doczekają się one również nowej nawierzchni, chodników oraz nowoczesnego oświetlenia. W kolejnych etapach inwestycji, jak wynika z publikowanego przez ratusz harmonogramu robót, przebudowa obejmie także ul. Bramkową i Gołębią oraz sam Plac Powst. Wlkp., który obecnie jest wykorzystywany przez ekipy wykonawcy jako tzw. zaplecze budowy. Cała inwestycja w centrum gminy ma potrwać do II kwartału przyszłego roku.Inwestycję realizuje firma STRABAG z Pruszkowa, a jej koszt to ok. 34 mln zł.

- Reklama -
- Reklama -