Swarzędz
poniedziałek, 5 grudnia 2022

Lider pokonał outsidera

Ostatnia drużyna w tabeli pokonana, ale wygrana nie przyszła Liderowi łatwo.

Piłkarze Lidera Swarzędz wciąż wyglądają na nieco wyhamowanych po tym, jak wyraźnie spadły ich szanse na awans. Na szczęście dla czarno-czerwonych, ostatni rywale to dwie ostatnie drużyny w tabeli i mimo lekkiego spadku formy Lider zanotował dwa zwycięstwa. Przy pięknej pogodzie w ostatnią sobotę na Stadionie Miejskim nie zabrakło kibiców, którym na moment zrzedły miny, gdy Płomień Nekla szybko wyszedł na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą gospodarze trafili cztery razy, czym przynieśli wyraźną ulgę fanom. W drugiej połowie znów serca mogły zadrżeć widzom, gdy Płomień zbliżył się na 4:3, ale liderowcy kontrolowali przebieg gry, a w końcówce dorzucili trafienie z rzutu karnego. Dystans do prowadzących dwóch zespołów pozostaje bez zmian. Teraz przed Liderem prestiżowe spotkanie, którego stawką jest trzecie miejsce w tabeli. Swarzędzanie w najbliższą sobotę zagrają w Cielczy z tamtejszym LZS-em.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3., kolejka 23.: Lider Swarzędz – Płomień Nekla 5:3 (4:1) Gole dla Lidera: Reszela, Korcz, Stępniak, Ciesielski (z karnego) oraz bramka samobójcza.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)