niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Bezrobocie w Swarzędzu mocno spadło

W ostatnich miesiącach liczba bezrobotnych mieszkańców naszej gminy zdecydowanie zmalała. Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu jest zarejestrowanych zaledwie 337 swarzędzan bez pracy, rok temu, w kwietniu 2021 bezrobotnych było prawie 600.

Zobacz także

- Reklama -

Kwiecień to kolejny miesiąc, kiedy liczba bezrobotnych mieszkańców aglomeracji poznańskiej – w tym także gminy Swarzędz – mocno zmalała. W porównaniu z danymi z kwietnia roku poprzedniego aż o ok. 70%. Pracy obecnie nie ma 7,6 tys. mieszkańców powiatu poznańskiego i Poznania,  z czego 4,3 tys. to mieszkańcy Poznania, a 2,8 tys. mieszkańcy 17 gmin powiatu poznańskiego. W gminie Swarzędz w kwietniu odnotowano 337 osób (miesiąc wcześniej niemal 400) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Rok temu, w kwietniu 2021roku liczba bezrobotnych swarzędzan sięgała prawie 600 osób. Wśród obecnie zarejestrowanych w poznańskim pośredniaku najliczniejszą grupę stanowią osoby  między 30. a 50. rokiem życia. Zdecydowanie spadła w kwietniu liczba bezrobotnych w naszej gminie, która jest uprawniona do pobierania comiesięcznego zasiłku. Obecnie to tylko 65 osób. Mniej jest także osób długotrwale bezrobotnych. Aktualnie takich mieszkańców jest 128. W kwietniu  mieszkańcom naszej gminy przedstawiono 99 ofert pracy, 39 bezrobotnych pracę podjęło.

Oferty pracy dla gminy Swarzędz z PUP:

Stolarz, pracownik fizyczny, kasjer-sprzedawca, pomocniczy pracownik rolny, nauczyciel geografii, nauczyciel historii, nauczyciel przedmiotów zawodowych, pracownik pomocniczy fizyczny, pracownik biurowy, lakiernik – pomocnik lakiernika, pracownik produkcyjny.

- Reklama -
- Reklama -