piątek, 19 kwietnia 2024
3.5 C

Lider lepszy od wicelidera

W minioną niedzielę odbył się mecz na szczycie drugiej grupy REDBOX V ligi. Meblorz Swarzędz wybrał się do Stęszewa, gdzie zmierzył się z tamtejszym Lipnem.

Swarzędzanie rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani, co przekładało się na mądrą grę. Spokojnie konstruowali akcje i stwarzali sytuacje bramkowe. Te, pomimo kilku strzałów, nie znalazły drogi do bramki. Musieli uważnie zachowywać się w defensywie, ponieważ każda piłka przechwycona przez gospodarzy, szybko mogła przerodzić się w realne zagrożenie. W 28. minucie Lipno wykorzystało błąd Meblorza i objęło prowadzenie. Swarzędzanie jeszcze w pierwszej połowie próbowali kilkukrotnie doprowadzić do remisu, jednak nie udało się zmienić wyniku. Po przerwie gra się wyrównała. Obie drużyny szukały drogi do bramki rywali. Gospodarze mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak rewelacyjną obroną popisał się Hubert Przybylski. Meblorze nie mogli znaleźć sposobu by pokonać bramkarza gospodarzy i wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca meczu.

W najbliższą sobotę Meblorze podejmą w Gruszczynie bezpośredniego rywala w walce o miejsce barażowe – Orkana Chorzemin. Początek meczu o godzinie 15:00.