poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Walczyli ze skutkami burzy

Ponad cztery godziny kobylniccy strażacy usuwali skutki wichury i burzy, która przeszła nad naszą gminą. – Zgłoszenia dotyczyły powalonych na drogi drzew – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, naczelnik druhów z Kobylnicy.

Zobacz także

- Reklama -

Tydzień temu, z nocy z piątku na sobotę nad naszą gminą przeszła burza, która spowodowała wiele interwencji strażaków.  – Wszystkie wyjazdy dotyczyły usuwania powalonych drzew. Strażacy rozpoczęli swoje działania kilka minut po godzinie 5 rano. Kobylniccy strażacy usuwali powalone drzewa na terenie dróg dojazdowych oraz miejscowości: Tuczno, Uzarzewo, Kobylnica oraz Wierzenica. Łącznie działania ratownicze trwały ponad 4 godziny – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, szef kobylnickiej straży pożarnej.  Na szczęście w żadnym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, nie odnotowano również strat materialnych w mieniu. Jedynym utrudnieniem były zablokowane całkowicie lub częściowo drogi.

- Reklama -
- Reklama -