poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Utrudnienia drogowe w okolicach Rynku

Przez najbliższe dwa tygodnie czekają nas spore utrudnienia w okolicach swarzędzkiego Rynku. W związku z przebudową kilku ulic w centrum miasta, m.in. Zamkowej, od poniedziałku, 30 maja nie będzie możliwości przejazdu z Rynku w kierunku Placu Niezłomnych. Wprowadzone też zostały zmiany kierunku ruchu na Rynku, a przystanek autobusowy na Placu Niezłomnych zostanie wyłączony.

Zobacz także

- Reklama -

– W związku z  realizacją inwestycji polegającej na rozbudowie ulic Nowy Świat, Zamkowej, A. Mickiewicza, pl. Powstańców Wlkp. oraz ul. Gołębiej w Swarzędzu, od 30 maja br. nie będzie możliwości przejazdu ze swarzędzkiego Rynku w kierunku pl. Niezłomnych – informuje swarzędzki ratusz. Wprowadzone zostaną ponadto zmiany kierunku ruchu na zachodniej pierzei Rynku i wschodniej pl. Niezłomnych. – Nie będzie również możliwości przejazdu przez Rynek ul. Wrzesińską od strony ul. Cieszkowskiego (dla pojazdów innych niż komunikacja miejska) – konieczny będzie przejazd wokół ratusza – czytamy na stronie internetowej swarzędzkiego UMiG. Wstępny termin przywrócenia stałej organizacji ruchu zaplanowano na połowę czerwca, ale terminy te mogą ulec zmianie. Utrudnienia odczują także pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.  – Celem utrzymania obsługi komunikacyjnej przez Swarzędzką Komunikację Autobusową, na Rynku (naprzeciw ratusza) ustawione zostaną tymczasowe przystanki autobusowe, a przystanek Swarzędz/Rynek na pl. Niezłomnych zostanie wyłączony. Dodatkowo linia 498 nie będzie miała możliwości przejazdu przez Rynek i w obu kierunkach będzie kursować ul. Kościuszki. Na odcinku ul. Piaski od Rynku do pl. Niezłomnych będzie wyodrębniony jeden pas do skrętu w lewo w kierunku dworca kolejowego – informują urzędnicy swarzędzkiego magistratu.

Kierowcy pojazdów innych niż autobusy komunikacji miejskiej powinni kierować się objazdem ul. Grudzińskiego, św. Marcina i Strzelecką.

- Reklama -
- Reklama -