sobota, 15 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Awansu Lidera nie będzie

1:1 w Kłecku. Lider nie obronił prowadzenia z Lechitą. Drugi z rzędu remis sprawił, że czarno-czerwoni stracili szansę na awans do V ligi.

Zobacz także

- Reklama -

Matematycznie szanse na awans były, choć od kilku kolejek – bardzo teoretyczne. Żeby je podtrzymać Lider potrzebował zwycięstwa i potknięcia rezerw Polonii Środa Wlkp., które grały z silnym LZS Cielcza. Średzianie jednak wygrali, a zespół ze Swarzędza nie pokonał drużyny wciąż niepewnej utrzymania. Mecz w Kłecku długo układał się po myśli swarzędzan. Nie brakowało okazji, a jedna z nich, i to nie najłatwiejsza, została wykorzystana. Fornalkiewicz tak uderzył z rzutu rożnego, że niesiona dodatkowo wiatrem piłka wpadła do siatki. Dużo łatwiejsze sytuacje pozostały niewykorzystane, za to w końcówce trafili gospodarze. Po ich kornerze wybita piłka trafiła na 25. metr, skąd zawodnik Lechity oddał strzał życia i doprowadził do wyrównania. Lider nadal przeważał, ale skończyło się na 1:1. Lider utrzymał się na 3. miejscu, ale rywale wyraźnie się zbliżyli. W najbliższą sobotę, 4 czerwca o godz. 17:00 na Stadion Miejski w Swarzędzu przyjedzie Clescevia. Drużyna z Kleszczewa jest niewygodnym rywalem, do tego potrzebuje punktów, ponieważ zajmuje miejsce spadkowe.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3., kolejka 26.: Lechita Kłecko – Lider Swarzędz 1:1 (0:1) Gol dla Lidera: 0:1 Fornalkiewicz (24’).

- Reklama -
- Reklama -