piątek, 29 marca 2024
16.7 C
Swarzędz

Powalczą o medale Mistrzostw Europy!

Ten rok będzie szczególny dla swarzędzkich zapasów. Aż trzech reprezentantów Unii powalczy na Mistrzostwach Europy.

Patryk Remlein i Patryk Krobski będą reprezentować Polskę i Swarzędz na zbliżających się Mistrzostwach Europy U15, które odbędą się 18-19 lipca w Chorwacji. Obaj wywalczyli awans na ostatnich Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych U15 w Gomulinie. Remlein zdecydowanie wygrał swoją kategorię, a Krobski po wyrównanym boju wywalczył drugie miejsce, co decyzją trenerów kadry również dało mu możliwość startu.

W Mistrzostwach Europy Juniorów (U20), które odbędą się w Rzymie wystąpi z kolei Piotr Chełek – tegoroczny Mistrz Polski Juniorów. Trener kadry narodowej Edward Barsegjan wytypował naszego zawodnika do kat. 82 kg. Przed Piotrem obóz przygotowawczy w Armenii, na który również został powołany. Trzymamy kciuki!