niedziela, 3 marca 2024
6.8 C
Swarzędz

Swarek mistrzem Polski Juniorów!

Jak już informowaliśmy wcześniej, drużyna UKS Swarek Swarzędz na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie tytuł Mistrzów Polski w kategorii junior. W niedzielę, 12 czerwca miała miejsce dekoracja, podczas której chłopcy odebrali złote medale oraz puchar.

Zobacz także

- Reklama -

W ostatnich dwóch meczach sezonu swarzędzanie zmierzyli się ze swoimi dwoma największymi lokalnymi rywalami, z którymi przez wiele lat toczyli najcięższe boje. Najpierw w czwartek, 8 czerwca zmierzyli się z Wartą Poznań, którą pokonali 2:0. Ostatni mecz sezonu rozegrali w niedzielę na boisku Politechniki Poznańskiej z tamtejszym AZS-em. Po stojącym na znakomitym poziomie meczu walczący wciąż o srebrny medal Akademicy wygrali 5:2. W wykonaniu drużyny Swarka był to znakomity sezon. Mimo niezwykle wyrównanego poziomu zespołów, swarzędzanie jesienią pokonali wszystkich rywali. Zdobyli w ten sposób pięciopunktową przewagę, którą utrzymali do końca sezonu. W rundzie wiosennej przegrali co prawda dwa mecze (z HKS Siemianowiczanką oraz wspomnianą Politechniką). Rywale również tracili punkty, dzięki czemu to swarzędzanie mogli się cieszyć ze złota. Historia drużyny juniorów Swarka zaczęła się 12 lat temu, gdy na wzór „holenderski” założono w Swarzędzu hokejową szkółkę dla przedszkolaków. Drużyna przez wiele lat mozolnie „wspinała” się w hokejowej hierarchii. Zdobyła wiele trofeów, m.in. wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2020, dwukrotnie wygrała Halowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych (w sezonie 2019/20 i 2020/21), dwukrotnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (2016/17 i 2017/18). Aż 7 zawodników ma za sobą debiuty w młodzieżowej Reprezentacji Polski podczas meczów międzypaństwowych. Niedzielny mecz był też ostatnim w historii tej drużyny. Wspólnie Zarząd Klubu, trenerzy oraz zawodnicy zdecydowali się zakończyć działalność zespołu. Uznano, że optymalnym dla zawodników rozwiązaniem stymulującym ich dalszy rozwój, będzie ich udział w Seniorskiej Superlidze. Dlatego każdy z zawodników chcących kontynuować karierę ma uzgodnione warunki przejścia do czołowych polskich klubów.

Skład Mistrzów Polski: Maksymilian Pawlak, Jan Solnica, Filip Adrian, Jan Sosnowski, Michał Mrugalski, Filip Andrzejewski, Jakub Mikołajczak, Emil Witczak, Emil Bucher, Mikołaj Wojciechowski, Maciej Rymer, Michał Prętki, Michał Hołówko.

Trenerzy: Krzysztof Witczak i Mateusz Mazany. Kierownik: Maciej Bucher.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -