niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Coraz mniej osób bez pracy

Maj to kolejny miesiąc, kiedy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu odnotowano spadek liczby bezrobotnych swarzędzan. Przygotowano dla nich 135 ofert pracy, skorzystało z nich zaledwie 28 osób.

Zobacz także

- Reklama -

W maju liczba bezrobotnych w aglomeracji ponownie spadła. Obecnie w Poznaniu pracy nie ma – według oficjalnych statystyk – 4,4 tys. osób i 2,6 tys. mieszkańców 17 gmin powiatu poznańskiego. W gminie Swarzędz w maju odnotowano 318 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu (rok temu, w maju liczba bezrobotnych swarzędzan sięgała prawie 600 osób). Wśród obecnie zarejestrowanych w poznańskim pośredniaku najliczniejszą grupę stanowią osoby między 30. a 50. rokiem życia. Osób do 30. roku życia szukających pracy jest 56; z kolei bezrobotni mieszkańcy powyżej 50. roku życia to grupa 82 osób. Obecnie tylko 68 osób z naszej gminy jest uprawnionych do pobierania comiesięcznego zasiłku dla bezrobotnych. Spadła – dość mocno – także liczba osób tzw. długotrwale bezrobotnych. Takich mieszkańców odnotowano w gminie Swarzędz 114. W maju urzędnicy poznańskiego pośredniaka przedstawili mieszkańcom naszej gminy 135 ofert pracy. Jednak tylko 28 bezrobotnych pracę podjęło.

- Reklama -
- Reklama -