środa, 19 czerwca 2024
16.5 C
Swarzędz

Swarek mistrzem Polski Juniorek!

Drużyna Swarka zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorek w sezonie 2021/2022. Powtórzyła w ten sposób wyczyn klubowych kolegów, którzy ze zdobycia tytułu cieszyli się tydzień temu.

Zobacz także

- Reklama -

Decydujący mecz sezonu odbył się w sobotę, 18 czerwca na boisku AWF w Poznaniu. Swarzędzanki podejmowały swojego najgroźniejszego rywala – zespół KS Hokej Start Brzeziny. Sytuacja w tabeli przed spotkaniem była bardzo skomplikowana, ponieważ w walce o medale pozostały trzy zespoły. Swarek, aby zdobyć pierwszy historyczny, złoty medal w tej kategorii wiekowej musiał co najmniej zremisować. Porażka oznaczała dla swarzędzanek srebrny medal. Brzezinianki mogły z kolei zdobyć każdy kolor medalu: złoty w przypadku zwycięstwa, srebrny w przypadku remisu, a brązowe w razie porażki. Taka sytuacja „ustawiła” mecz. Oba zespoły rozpoczęły spotkanie ostrożnie, koncentrując się na zabezpieczeniu własnej bramki. Upalna pogoda nie sprzyjała podkręcaniu tempa. Przez trzy kwarty optyczna przewaga należała do swarzędzanek, które kilkakrotnie potrafiły zagrozić bramce rywalek. Brzezinianki z kolei nie oddały w tej fazie meczu ani jednego strzału. Czwarta kwarta to bój „na wycieńczenie”. Kilka błędów w defensywie zawodniczek Swarka mogło zakończyć się źle, na szczęście znakomitymi interwencjami popisała się bramkarka Natalia Noculak. Mecz zakończył się remisem 0:0 i podopieczne Oriany Bratkowskiej mogły cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Skład drużyny Swarka: Wiktoria Noculak, Julia Bittner, Julia Szynka, Karolina Rozkres, Katarzyna Gibas, Dagmara Czerniak, Marta Czujewicz, Jagoda Arciszewska, Monika Palacz, Julia Rymer, Maria Drozda, Marlena Mostowska, Paulina Antoniewicz. Trener: Oriana Bratkowska. Kierownik Agnieszka Palacz.

- Reklama -
- Reklama -