15.1 C
Swarzędz
wtorek, 4 października 2022

Porady dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z UX

Coraz więcej osób podejmuje decyzję o zmianie zawodu. Nie brakuje też tych, którzy poszukują lepszego wynagrodzenia. Zawodem, który daje ogromne szanse na zarabianie naprawdę dużych pieniędzy jest UX designer. Aby nim zostać, warto ukończyć szkolenie UX prowadzone przez specjalistów. O czym pamiętać, chcąc rozpocząć swoją przygodę z UX? Na jakie szkolenie się zdecydować, aby mieć pewność, że dokonujemy naprawdę dobrego wyboru? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Zobacz także

Łozina pokonana!

Auto uderzyło w barierki

Liderki wygrały turniej KOSSM

Meblorz lepszy od Lubuszanina!

Czym jest User Experience?

User Experience – w skrócie UX – to nic innego, jak projektowanie, które ukierunkowane jest na użytkownika i jego doświadczenie. Chodzi w tym o to, aby tak tworzyć produkt, by był on możliwie jak najbardziej atrakcyjny dla klienta i wzbudzał w nim wyłącznie pozytywne odczucia. Zgodnie z założenia UX dobry produkt to taki, który jest:

  • funkcjonalny;
  • praktyczny;
  • użyteczny.

Bardzo ważne jest, aby korzystanie z niego nie nastręczało żadnych problemów. Najczęściej o UX mówi się w kontekście stron internetowych i aplikacji mobilnych. Można więc powiedzieć, że dobra witryna to taka, po której można poruszać się bez żadnych problemów, znalezienie elementów niezbędnych do nawigacji jest proste, kolory i czcionki są dobrane tak, że wszystko jest czytelne i przejrzyste.

Kto może zdecydować się na szkolenie UX?

Szkolenie UX jest odpowiednie dla wszystkich, którzy poważnie myślą o tym, aby zacząć zajmować się zawodowo projektowaniem zorientowanym na użytkownika. Aby bowiem robić to naprawdę dobrze, należy dysponować odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, których samodzielne zdobycie bez wsparcia fachowców jest naprawdę trudne. Dobrym wyborem jest z całą pewnością szkolenie certyfikowane. Zdobycie certyfikatu jest bowiem najlepszym potwierdzeniem kwalifikacji w zakresie User Experience. Więcej informacji na temat szkoleń z zakresu UX znaleźć można na stronie https://uxupgrade.pl/

Czy praca User designera jest nudna?

Wiele osób decydujących się na zmianę pracy szuka zajęcia dochodowego, a jednocześnie naprawdę ciekawego. Śmiało można stwierdzić, że zajmowanie się User Experience do takich właśnie zajęć się zalicza. Podejmując pracę w tym charakterze, nie należy obawiać się tego, że codziennie będziemy robić to samo. W zakres obowiązków wchodzi bowiem nie tylko samo projektowanie produktu, ale również przeprowadzanie badań dotyczących potrzeb i oczekiwań użytkowników. Szkolenie UX obejmuje również te aspekty. Trudno bowiem wpisać się w to, czego chce klient, nie przeprowadzając wcześniej odpowiednich analiz. Decydując się na wykonywanie takiej pracy, należy pamiętać, że wymaga ona analitycznego myślenia, kreatywności, elastyczności. Są to cechy, bez których trudno liczyć na sukces w tej branży.

Odpowiednio przygotowane szkolenie UX to pierwszy krok, który warto zrobić, jeśli myślimy o związaniu swojego życia zawodowego właśnie z projektowaniem zorientowanym na użytkownika. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyny sposób na poszukiwanie wiedzy i zdobywanie umiejętności. Dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z fachowych blogów prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie.

Fotonad.
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -