poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Meblorz bez awansu do IV ligi

Meblorz zdobywając w ostatniej ligowej kolejce punkt, stanął przed szansą awansu do IV ligi. Warunkiem było wygranie barażu. Ten składał się z dwóch etapów: półfinału i finału. Swarzędzanie postawili pierwszy krok, jednak na mecie sezonu musieli uznać wyższość rywala.

Zobacz także

- Reklama -

W środę, 29. czerwca, Meblorze rozegrali mecz z drugą drużyną KKS Kalisz, która w zeszłym sezonie zajęła w IV lidze 17. miejsce. Spotkanie stało na wysokim poziomie o czym świadczy choćby ilość strzelonych bramek. Skuteczniej w mecz weszli goście i po 9 minutach i bramce Mikołaja Remleina byli bliżej awansu. Na kolejne gole było trzeba czekać do drugiej połowy. Najpierw prowadzenie podwyższył Michał Nowak, a kilkanaście minut później Krystian Skórczyński. Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli, jednak zamiast zacząć odrabiać stratę, to Meblorze wyprowadzili jeszcze jeden cios. Drugą bramkę tego dnia strzelił Remlein. Kaliszanie przed końcowym gwizdkiem pokonali jeszcze raz Huberta Przybylskiego, co nie zmieniło faktu awansu Meblorza.
Spotkanie finałowe odbyło się w Skarszewie. Lokalna Victoria postawiła bardzo trudne warunki.  Swarzędzanie próbowali przedrzeć się pod bramkę rywali, jednak ci byli dobrze zorganizowani. Choć do przerwy było 0-0 i było można mieć nadzieję na korzystny wynik, to w drugiej połowie Victoria strzeliła trzy bramki i awansowała do IV ligi. Meblorze zostawili w tym sezonie mnóstwo zdrowia na boisku, osiągając wynik, którego nikt się nie spodziewał. Dziękujemy zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu oraz kibicom za mnóstwo emocji!

- Reklama -
- Reklama -