W związku z imprezą triathlonową, przebiegającą przez nasze miasto, w najbliższy weekend pojawią się znaczne zakłócenia w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.
W sobotę zawieszony autobus 401
W sobotę, 16 lipca od godziny 10:00 do godziny 14:30 nastąpi całkowite zawieszenie kursowania autobusów linii 405 i 401. – Z uwagi na całkowite zamknięcie dla ruchu DK 92 ostatni kurs linii 405 z Swarzędz Rynek w kierunku Ronda Śródka odbędzie się o godzinie 9:15, a w kierunku Swarzędz Rynek z Ronda Śródka o godzinie 9:35. Z kolei ostatni kurs linii 401 z Swarzędz Dworzec Kościuszkowców w kierunku Ronda Śródka odbędzie się o godzinie 8:20, a w kierunku Swarzędz Dworzec Kościuszkowców z Ronda Śródka o godzinie 8:35 – informuje swarzędzki magistrat.
Ratusz uruchamia specjalną linię
W związku z zawieszeniem linii 401 UMiG wprowadzi specjalną linię 412 A, która będzie kursować na trasie: Swarzędz os. Cegielskiego – Rondo Raczyńskiego – Tysiąclecia – Średzka – Kościuszki – Rynek – Cieszkowskiego – os. Czwartaków – os. Kościuszkowców – Gruszczyn – Kobylnica – Janikowo – Bogucin – Poznań Główna – Rondo Śródka.
Obowiązujący rozkład jazdy linii 412 A w dniu 16 lipca:
Odjazdy z os. Cegielskiego: 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00;
Odjazdy z Ronda Śródka: 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00;
W niedzielę zawieszony 401 i 405
Drugiego dnia triathlonowej imprezy zawieszone zostaną – od godziny 7:00 do godziny 15:00 – kursy autobusów linii 405 i 401. Ostatni kurs linii 405 ze swarzędzkiego Rynku w kierunku Ronda Śródka odbędzie się o godzinie 6:25, a w kierunku Rynku z Ronda Śródka o godzinie 6:30. Z kolei ostatni kurs linii 401 z pętli na os. Kościuszkowców w kierunku Ronda Śródka odbędzie się o godzinie 6:10, a w kierunku pętli z Ronda Śródka o godzinie 6:10.
Podobnie jak w sobotę, także w niedzielę uruchomiona zostanie specjalna linia 412 A kursująca na trasie: Swarzędz os. Cegielskiego – Rondo Raczyńskiego – Tysiąclecia – Średzka – Kościuszki – Rynek – Cieszkowskiego – os. Czwartaków – os. Kościuszkowców – Gruszczyn – Kobylnica – Janikowo – Bogucin – Poznań Główna – Rondo Śródka.
Obowiązujący rozkład jazdy linii 412 A w dniu 17 lipca:
Odjazdy z os. Cegielskiego: 07:00; 08:00; 09:00; 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00
Odjazdy z Ronda Śródka: 07:00; 08:00; 09:00; 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00
Możliwy jest ograniczony dojazd do Ronda Śródka z uwagi na ograniczoną przepustowość ruchu kołowego w okolicach Ronda. – Z uwagi na ograniczony przejazd przez skrzyżowanie Poznańska – Polna na czas trwania zawodów nie będzie czynny przystanek na „Polnej”, autobusy linii 484, 498 oraz 499 kierowane będą objazdem Rynek – Węzeł PKP – Kościuszki i dalej według obowiązującego rozkładu – informuje swarzędzki ratusz. Sukcesywne przywracanie ulic dla ruchu kołowego zależne będzie od organizatora zawodów, a wymienione godziny mają charakter orientacyjny i pozostają zależne od organizatora zawodów.