niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

W weekend paraliż komunikacyjny Swarzędza?

W najbliższą sobotę i niedzielę (16-17 lipca) nastąpi zamknięcie trasy krajowej nr 92 (z Poznania aż do Jasina – ul. Rabowicka) i bardzo poważne utrudnienia komunikacyjne. Powód? Po raz kolejny przez naszą gminę przebiega trasa poznańskiej imprezy triathlonowej. Przejazd będzie możliwy przez cztery śluzy. Dodajmy, że organizatorem imprezy nie jest nasza gmina.

Zobacz także

- Reklama -

Zamkną krajówkę na weekend

W najbliższy weekend, w sobotę, 16 lipca oraz w niedzielę, 17 lipca w Poznaniu odbędzie się wielka impreza triathlonowa JBL Triathlon Poznań”, który odbywa się w ramach cyklu wydarzeń triathlonowych CIECH Tri Tour.Niestety, poznańska impreza i sportowe wydarzenie odbije się na naszej gminie, przez którą przebiega część trasy rowerowej triathlonu.

Co nas czeka?

Całkowite zamknięcie w sobotę,  16 lipca  w godz. 10:00 – 14:30 trasy krajowej nr 92 od ul. Krańcowej w Poznaniu aż do skrzyżowania ul. Poznańskiej i Rabowickiej w Jasinie (kolorowy wiadukt), a w niedzielę, 17 lipca zamknięcie krajówki od godziny 7:00 do 15:00. Oznacza to, że przejazd ze Swarzędza do Poznania, lub z Poznania do Swarzędza będzie mocno utrudniony.

Swarzędzanie przejadą śluzami

Na ulicach lub ich fragmentach, które zostaną wyłączone z ruchu, na wyznaczonych skrzyżowaniach czynne będą jednak tzw. „śluzy” zapewniające możliwość przejazdu. Na terenie naszej gminy pojawią się cztery takie przepusty: w Swarzędzu na skrzyżowaniu ulic Poznańska/Tabaki/Stawna i na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Polnej oraz w Jasinie na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej z ul. Sołecką  oraz na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i ul. Rabowickiej (kolorowy wiadukt). Objazd dla pojazdów o DMC poniżej 12t przewidziano ul. Transportową w Zalasewie, ul. Kórnicką w Zalasewie i Swarzędzu, ul. Średzką, ul. Rabowicką do ul. Poznańskiej. Z kolei objazd dla pojazdów o DMC powyżej 12t przewidziano drogami S5, A2 i S11. Śluzy w Poznaniu pojawią się natomiast na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Krańcowej, ul. Krańcowej z ul. Wieleńską, na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Mogileńskiej oraz na węźle Antoninek – zachowany będzie ruch z ul. Browarnej w kierunku ul. Bałtyckiej i odwrotnie.

Organizator uruchomił infolinię

W razie pytań związanych ze zmianami w ruchu,  prosimy o kontakt pod nr tel.  515 137 546, który w dniach 11-15 lipca działa w godz. 16:00-18:00, w sobotę, 16 lipca w godz. 7:00-18:00 a w niedzielę, 17 lipca od 7:00 do 15:00.

„Śluzy komunikacyjne” na terenie naszej Gminy :

  • -Na skrzyżowaniu DK nr 92 z ul. Tabaki i ul. Stawną
  • -Na skrzyżowaniu  ul. Poznańskiej i Polnej
  • -Na skrzyżowaniu ul. Rabowickiej (kolorowy most)
  • -Na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Sołecką w Jasinie
- Reklama -
- Reklama -