poniedziałek, 11 grudnia 2023
4.8 C
Swarzędz

Dni Swarzędza za nami

Tegoroczne dni Swarzędza za nami. Na swarzędzkiej scenie pojawił się dawno wyczekiwany zespół Kult oraz Sylwia Grzeszczak, nie zabrakło też muzyki klubowej, występów rodzimych wykonawców oraz pikniku rodzinnego z licznymi atrakcjami dla milusińskich. Pogoda – co prawda - usiłowała pokrzyżować szyki organizatorom, ale swarzędzkiej publiczności zmienna aura nie odstraszyła i tysiące swarzędzan oraz goście z gmin ościennych tłumnie wypełnili polanę przy ul. Strzeleckiej.

Zobacz także

- Reklama -

Dzień pierwszy

Sobotnia impreza rozpoczęła się występami lokalnych artystów z sekcji wokalnej Ośrodka Kultury oraz zespołów Tommy Guns oraz B.Capello. Potem na scenie pojawił się niemal kultowy zespół „KULT” z Kazikiem Staszewskim, którego występ zgromadził rekordową publiczność, jakiej wcześniej polana przy Strzeleckiej nie doświadczyła. Kultowe przeboje „Gdy nie ma dzieci”, czy „ Baranka” oklaskiwali nie tylko swarzędzanie, ale i liczne grono gości ze stolicy Wielkopolski  i gmin ościennych. Sobotnie świętowanie zakończył koncert muzyki klubowej w wykonaniu DJ Hazela oraz Niny Suerte. Ich występy z pewnością przypadły do gustu fanom muzyki klubowej.

Dzień drugi

Niedzielne świętowanie przy Strzeleckiej zainaugurowali rodzimi wykonawcy: Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa z Wojciechem Wierzyńskim, dziewczyny z Sekcji Tańca swarzędzkiego Ośrodka Kultury oraz zespół RH Blues 1986. Zgromadzoną publiczność porwał do tańca  Latino Show, czyli Jason Brown i Jose Osorio. Niestety, tuż przed występem gwiazdy wieczoru Sylwii Grzeszczak, pogoda usiłowała pokrzyżować szyki organizatorom. Mimo ulewnego deszczu swarzędzka publiczność nie zawiodła i wytrwale wyczekiwała koncertu swojej idolki. Powitana niemal owacyjnie Sylwia Grzeszczak nawiązała wspaniały kontakt z publicznością, która nuciła jej największe przeboje. Dni Swarzędza to jednak nie tylko impreza muzyczna, ale i piknik dla całych rodzin z licznymi atrakcjami. Nie zabrakło zatem strefy „Majsterkowo” dla dzieci, którą przygotowała Castorama, a także gier, animacji, konkursów z nagrodami i zabaw dla maluchów, które zorganizowała Strefa Sportu Tenis&Fitness oraz swarzędzkie Centrum Rozrywki „Maxi Fun”.

- Reklama -
- Reklama -

Uratowali dom

Czołówka na Granicznej

Groźnie na Rabowickiej