czwartek, 18 kwietnia 2024
2.4 C
Swarzędz

Swarzędzanki wicemistrzyniami Europy!

Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 ze swarzędzankami w składzie zdobyła srebrne medale podczas Mistrzostw Europy w formule Hockey 5s.

W dniach 06-09 lipca w Bazylei odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 16. Z klubu UKS Swarek Swarzędz do Szwajcarii pojechały trzy zawodniczki: Julia Rymer, Dagmara Czerniak i Jagoda Arciszewska oraz w roli drugiego trenera – Mateusz Mazany. Dziewczyny zaczęły mistrzostwa od porażki z Ukrainą. Pomimo znakomitego początku i prowadzenia 2:0 dały sobie narzucić styl gry rywalek i przegrały 2:8. Na co stać Polki pokazał już drugi mecz, w którym zmierzyły się one z mocnymi Walijkami. Biało-czerwone grały znakomicie, szybko, skutecznie, nie pozwalały rywalkom na stwarzanie jakiegokolwiek zagrożenia pod własną bramką. Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem 8:1.  Ostatni mecz grupowy to łatwe zwycięstwo z outsiderem mistrzostw, zespołem Gruzji 25:0. Drugie miejsce w eliminacjach sprawiło, że ćwierćfinałowym rywalem naszego zespołu zostały Gospodynie – zespół Szwajcarii. Biało-czerwone wygrały 7:1! Apogeum formy osiągnęły w półfinale, gdzie właściwie „zmiotły” drużynę Turcji. Polki od pierwszej minuty strzelały bramkę za bramką, by na minutę przed końcem prowadzić aż 12:0. W ostatniej minucie miała miejsce chwila dekoncentracji, którą wykorzystały rywalki, ustalając wynik na 12:2. W meczu finałowym zagrały Polska i Ukraina. Bardzo wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. W drugiej połowie miało miejsce koszmarne 5 minut, w czasie których Polki straciły aż 4 bramki. Niestety, zdecydowały fatalne błędy w obronie. Gdy do końca meczu pozostało 5 minut nastąpił nieprawdopodobny zryw Polek. Trafiły do bramki Ukrainek aż czterokrotnie, niestety w tym czasie rywalki zdołały odpowiedzieć raz i wygrać ten „szalony” mecz 6:5. Po ostatnim gwizdku biało-czerwone zalały się łzami. Zabrakło przecież tak niewiele. Godnym odnotowania jest fakt, że z dorobkiem 18 goli drugą w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek mistrzostw została swarzędzanka Julia Rymer.