-2.9 C
Swarzędz
sobota, 3 grudnia 2022

Rekordy życiowe? Nagrody? Tak – w Swarzędzu!

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią wracają do Swarzędza biegacze. Stanie się to za sprawą 9.Biegu 10 km Szpot Swarzędz, który odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia br. Będzie to jeden z dwóch biegów tego dnia, bowiem również wraca Bieg Rodzinny.

Zobacz także

Start obydwu biegów odbędzie się ze swarzędzkiego Rynku, a meta – tradycyjnie – znajdować się będzie na bieżni Stadionu Miejskiego przy ulicy Święty Marcin. Przygotowaliśmy w tym roku bardzo płaską, a zatem szybką trasę, co powinno sprzyjać pobiciu wielu rekordów życiowych – powiedział Ireneusz Szpot – pomysłodawca i organizator obydwu imprez. Biegacze pobiegną ulicą Wrzesińską, następnie Łowęcińską aż w okolice Sarbinowa i wrócą przez Rynek, ulicę Piaski, Strzelecką na stadion. Oznacza to ogromną szansę dla wielu uczestników na ustanowienie nowych rekordów życiowych. Wiele wskazuje na to, że ustawiony tuż za linią mety „Dzwon rekordzisty” będzie się bardzo często odzywał – dodał I. Szpot .

Bieg Rodzinny natomiast, to propozycja naprawdę dla każdego. Prawdziwe medale otrzymają na mecie wszyscy uczestnicy, a do pokonania będzie dystans około 1000 metrów. Start w Rynku, a meta na stadionie. Dla wielu, szczególnie najmłodszych sportowców, będzie to zapewne pierwszy medal w życiu. Oby nie ostatni.

Wśród wielu atrakcji, które organizator – Firma Szpot oraz współorganizatorzy – gmina Swarzędz i Stowarzyszenie „Razem Ponad Granicami” wraz z partnerami biegów przygotowują dla wszystkich będą i zabawy z Akademią Reissa  i Maxi Fun, miasteczko Radia ESKA, badania medyczne dla dorosłych i ogródki gastronomiczne.

Na zwycięzców zarówno w klasyfikacji generalnej jak i kategoriach wiekowych czekać będą zarówno puchary, nagrody pieniężne oraz nagrody specjalne. Podobnie jak np. na zawodniczkę/zawodnika, który zajmie 99 i 507 miejsce. Szczególnie miejsce 507 jest historyczne. Oznacza bowiem 20- tysięcznego zawodnika na mecie od pierwszej edycji biegów 10 km Szpot Swarzędz. Pewnym jest, iż ponad 100 osób wyjedzie ze Swarzędza tego dnia z nagrodami. Będą wśród nich m.in. aż 4 samochody osobowe na weekend, znakomite wyroby Piórex S.A., karty podarunkowe Castoramy.

Oby największą wygraną była 9-letnia Joasia Tomaszewska z Kobylnicy k/Swarzędza, walcząca od 4 lat z nowotworem o nazwie wyściółczak. Właśnie dla Joasi przeprowadzona zostanie aukcja, a całkowity dochód z niej trafi na dalsze leczenie dziewczynki. O upominki organizatorzy zwrócili się do najważniejszych osób w Polsce, w Wielkopolsce, olimpijczyków. Udział w aukcji może wziąć każdy, a rozpocznie się ona w swarzędzkim Amfiteatrze ( obok pływalni Wodny Raj ) w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku około godziny 13-tej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy i prosimy o otwarte, gorące serca. Podobnie jak zapraszamy do zapisów poprzez strone www.biegi.szpot.pl . Mnóstwo nagród czeka!

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)