wtorek, 19 marca 2024
0 C

Dwóch Unitów na Mistrzostwach Europy!

W Chorwacji odbyły się Mistrzostwa Europy w zapasach U15. Polskę i Swarzędz reprezentowało dwóch swarzędzkich zapaśników: Patryk Remlein i Patryk Krobski.

Patryk Remlein zajął ostatecznie bardzo wysokie 5. miejsce, przegrywając bój o brązowy medal z reprezentantem Turcji. W drodze do „małego” finału Patryk pokonał w 1/8 zawodnikowi z Grecji, w 1/4 uległ Holendrowi, który awansował do finału i umożliwił walki repasażowe Patrykowi. W repasażu wygrał zdecydowanie z reprezentantem Włoch. Jest to ogromny sukces Patryka, które pierwszy raz reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy. Patryk ma 14 lat, więc za rok będzie możliwość wystartowania w tej samej imprezie. Drugim zawodnikiem Unii Swarzędz, który reprezentował Polskę w Chorwacji był Patryk Krobski. Patryk rozpoczął zmagania od wygranej z reprezentantem Francji, w 1/4 uległ niestety bardzo mocnemu zawodnikowi z Azerbejdżanu. Ostatecznie Patryk zajął 10. miejsce, co również jest bardzo dobrym wynikiem.