niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Bezrobocie w Swarzędzu najniższe od lat

Od wielu lat nie było tak niskiego bezrobocia w naszej gminie i Aglomeracji Poznańskiej. W czerwcu liczba bezrobotnych swarzędzan spadła poniżej 300 osób. Rekordowo niska jest też liczba mieszkańców, pobierających w pośredniaku zasiłki dla bezrobotnych. Obecnie to tylko 64 osoby.

Zobacz także

- Reklama -

Bezrobocie – nie tylko w naszej gminie – spada z miesiąca na miesiąc. Tak niskich notowań nie było od lat. Na koniec czerwca stopa bezrobocia w naszym kraju wyniosła 4,9 %. W świetle najnowszych danych Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu pracy nie ma obecnie 6,5 tys. mieszkańców Poznania i okolicznych gmin, z czego 4,1 tys. to bezrobotni poznaniacy, a 2,4 tys. osób to bezrobotni z 17 gmin powiatu poznańskiego – także ze Swarzędza. W naszej gminie liczba osób bez pracy osiągnęła bardzo niski poziom – nienotowany od wielu lat. Mieszkańców z naszej gminy, zarejestrowanych w poznańskim PUP jest obecnie 275, z czego większość to kobiety (165). Tradycyjnie więcej jest bezrobotnych powyżej 50-tki (71 osób) niż przed 30-tką (48 osób). Zdecydowanie zmalała też liczba długotrwale bezrobotnych oraz osób uprawnionych do pobierania comiesięcznego zasiłku dla bezrobotnych. 1,3 tys. zł otrzymuje w chwili obecnej zaledwie 64 mieszkańców. W minionym miesiącu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono 97 ofert pracy, na podjęcie pracy zdecydowało się 29 mieszkańców.

Oferty z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu dla gminy Swarzędz:

Nauczyciel, specjalista ds. obsługi sklepu internetowego, sprzedawca, nauczyciel przedmiotów zawodowych, brygadzista, montażysta drzwi i okien, operator maszyn czyszczących.

- Reklama -
- Reklama -