środa, 12 czerwca 2024
19.4 C
Swarzędz

Światowy folklor zagości w Swarzędzu

Już po raz trzeci koncert finałowy Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje" odbędzie się w Swarzędzu. Tym razem muzycy z całego świata wystąpią w niedzielę na Polanie przy ul. Strzeleckiej.

Zobacz także

- Reklama -

Przez cały tydzień artyści z całego świata odwiedzają Poznań i miasta Wielkopolski, promując folklor swojego kraju. Finałowy, uroczysty koncert pt. Historia jak z obrazka” wieńczący tygodniowe warsztaty odbędzie się – już po raz trzeci – w naszym mieście. Koncert rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 21.00 na Polanie przy ul. Strzeleckiej. Swarzędzanie będą mogli podziwiać zespoły z Turcji, Ekwadoru, Kolumbii, Serbii, Słowenii oraz Polski. Organizatorami koncertu finałowego są: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „Integracje” oraz Gmina Swarzędz. Wstęp wolny.

Na finałowy koncert XX Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE (Swarzędz, polana przy ul. Strzeleckiej, godz. 21:00) można będzie bezpłatnie dojechać liniami Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (z Ronda Śródka w Poznaniu: 401 (do przystanku Swarzędz/Skansen lub Swarzędz/Poznańska (Piaski)) oraz 405 i 412 (do przystanku Swarzędz/Rynek). Uruchomiony zostanie także dodatkowy kurs linii 405 o 23:30 z pl. Niezłomnych (przystanek RYNEK) do Ronda Śródka.

- Reklama -
- Reklama -