Swarzędz
poniedziałek, 5 grudnia 2022

Nieudany początek sezonu Meblorza

Do gry powróciły drużyny V- ligowe, w tym również Meblorz Swarzędz.

Na inaugurację sezonu Meblorze wybrali się do Chodzieży, gdzie mierzyli się z lokalną Polonią. Inicjatywę od początku przejęli gospodarze i nie oddali jej do ostatniego gwizdka. Choć pierwsza połowa skończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem Polonii, to ciężko było szukać w grze swarzędzan pozytywów. Druga odsłona potwierdziła, że nie był to dzień Meblorzy. Gospodarze dołożyli aż cztery bramki i pewnie zainkasowali komplet punktów. W minioną sobotę natomiast Meblorz rozegrał pierwszy mecz domowy. Tym razem przeciwnikiem swarzędzan byli Czarni Czerniejewo. Gra gospodarzy wyglądała już znacznie lepiej, choć problemem okazała się skuteczność. Meblorze wypracowywali sobie okazje do strzelenia bramek, ale w ostatniej fazie brakowało szczęścia. Mimo to, do szatni to swarzędzanie schodzili z zaliczką, po trafieniu Michała Nowaka. W drugiej połowie pomimo kilku szans na podwyższenie nie udało się pokonać bramkarza Czarnych. Za to goście wykorzystali swoją szansę i doprowadzili do remisu. Wynik 1-1 utrzymał się do ostatniego gwizdka.