poniedziałek, 11 grudnia 2023
7.1 C
Swarzędz

Polacy rozpoczną MŚ 2022 od prawdziwej batalii. Mecz z Meksykiem będzie decydujący w fazie grupowej!

Złośliwe powiedzenie mówi o tym, że nasi piłkarze na wielkich imprezach zawsze grają trzy mecze. Pierwszy jest mecz otwarcia, później mecz o wszystko, a na końcu spotkanie o honor. Jednak już teraz kibice mogą mieć pewność, że podczas MŚ 2022 będzie nieco inaczej. Dlaczego? Ponieważ to pierwsze spotkanie fazy grupowej w Katarze będzie najważniejsze dla naszej reprezentacji. Biało-czerwoni zmierzą się wówczas z reprezentacją Meksyku. Jakie są aktualne prognozy na ten mecz?

Zobacz także

- Reklama -

Czy mecz Polska – Meksyk zadecyduje o awansie do fazy pucharowej?

Kiedy reprezentacja Polski wywalczyła awans na MŚ 2022, wszyscy kibice zaczęli trzymać kciuki za korzystne losowanie. Ostatecznie biało-czerwoni trafili do grupy C wraz z reprezentacjami: Arabii Saudyjskiej, Argentyny oraz Meksyku. Oczywiście zgodnie z formułą mundialu – tylko dwie z czterech reprezentacji mogą wywalczyć awans do fazy play-off.

W grupie C murowanymi faworytami do awansu z pierwszego miejsca są Argentyńczycy. Piłkarze „Albicelestes” znajdują się na fali, ponieważ przed rokiem mogli świętować kolejny wygrany turniej CopaAmerica. Nic więc dziwnego, że eksperci stawiają reprezentację Argentyny w roli jednego z faworytów nadchodzących MŚ 2022.

Po drugiej stronie znajduje się z kolei Arabia Saudyjska. Co prawda Saudyjczycy stanowią zgraną ekipę i nie można ich lekceważyć, jednak na tle pozostałych reprezentacji to właśnie oni wypadają najsłabiej. Dlatego awans Arabii Saudyjskiej byłby jedną z największych sensacji w historii piłkarskich MŚ!

Tym samym w grze o awans powinny zostać jeszcze dwa zespoły, czyli reprezentacje Polski oraz Meksyku. W przypadku takich rywalizacji o kwestii awansu zazwyczaj przesądza bezpośrednie starcie. Toteż wiele wskazuje na to, iż mecz Polska – Meksyk może być najważniejszym meczem w grupie C.

Polska – Meksyk i aktualne prognozy na ten mecz

Reprezentacja Polski będzie prowadzona do boju przez kapitana Roberta Lewandowskiego, czyli jednego z najlepszych piłkarzy świata. Choć nasi meksykańscy rywale nie mają w swoim zespole gwiazdy tego kalibru, praktycznie wszyscy reprezentanci „El Tri” to bardzo utalentowani piłkarze. Na Mundialu z powodu kontuzji zabraknie Jakuba Modera, a po stronie Meksyku problemy zdrowotne wykluczają z turnieju doświadczonego JesusaCoronę, grającego jako prawy obrońca, prawy pomocnik czy też prawy napastnik. Z tych względów bukmacherzy uznają potencjał obydwu zespołów za bardzo wyrównany. Jak więc wpłynie to na boiskową rywalizację?

Na pewno obydwie reprezentacje podejdą do siebie z dużym szacunkiem. Koniec końców porażka w tym meczu może mieć tragiczne skutki dla obydwu ekip. To z kolei wpływa także na prognozy ekspertów, którzy spodziewają się niewielkiej liczby bramek w tym spotkaniu. 

Z tego względu dość realną perspektywą staje się również remis. Należy jednak pamiętać, że remis nie będzie korzystnym wynikiem, albowiem wtedy o awansie przesądzą wyniki innych spotkań. Dlatego zarówno piłkarze Polski, jak i Meksyku spróbują przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jeżeli chodzi o inne mecze reprezentacji Polski, prognozy są już bardziej jednoznaczne. Porażka z Argentyną i zwycięstwo z Arabią Saudyjską – oto najpopularniejsze typy. Piłka nożna bywa jednak nieprzewidywalna, dlatego wszelkie prognozy zostaną zweryfikowane dopiero podczas MŚ 2022.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌ 

- Reklama -
- Reklama -

Uratowali dom

Czołówka na Granicznej

Groźnie na Rabowickiej