1.6 C
Swarzędz
poniedziałek, 5 grudnia 2022

Swarzędz stolicą biegania

Po przerwie spowodowanej pandemią, w minioną niedzielę niemal 1,2 tys. biegaczy wyruszyło na 10-kilometrową trasę 9. Biegu 10 km Szpot Swarzędz. Na mecie jako pierwszy zameldował się Mykola Mevsha z Charkowa z czasem 30:11. Wśród pań triumfowała natomiast Sviatlana Sanko z Grudziądza, która uzyskała czas 34:53.

Zobacz także

W minioną niedzielę, 28 sierpnia Swarzędz – na kilka godzin – stał się prawdziwą stolicą biegania. Zanim jednak na trasę wyruszył tłum biegaczy, na ulicach naszego miasta rozegrano  po raz 2. Bieg Rodzinny, w którym udział wzięły trzy pokolenia swarzędzan oraz Bieg VIPów. Punktualnie o godzinie 11:00 wystartował natomiast bieg główny, w którym udział wzięło ponad 1,2 tys. biegaczy. Na mecie – zlokalizowanej na stadionie miejskim – jako pierwszy po 30 minutach i 11 sekundach – zameldował się Mykola Mevsha z Charkowa. Pięć sekund po nim linię mety minął Dmytro Didovodiuk z Leszna, a na miejscu trzecim zameldował się z czasem 30:45 Szymon Kulka. Wśród pań najlepszą okazała się Sviatlana Sanko z Grudziądza z czasem 34:53 przed Maryną Nemchenko z Charkowa (wynik: 35:03) oraz Olgą Ochal z Bydgoszczy (wynik: 35:22).

W klasyfikacji na Najlepszego Wielkopolanina i Wielkopolankę zwyciężyli z kolei Marcin Fehlau z Chomęcic oraz Monika Brzozowska z Czerwonaka. Natomiast Najlepszą Swarzędzanką okazała się Jowita Kruczkowska-Otto, a Najlepszym Swarzędzaninem Radosław Pluciński. Tuż po zakończeniu rywalizacji w amfiteatrze odbyła się aukcja charytatywna na rzecz Joasi Tomaszewskiej z Kobylnicy, od 4 lat zmagającej się z nowotworem złośliwym. Licytowano upominki od najważniejszych osób w państwie, od olimpijczyków. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców przygotowane podczas Rodzinnego Pikniku były dopełnieniem tej wyjątkowej pod wieloma względami niedzieli. Jak zapowiedzieli organizatorzy i współorganizatorzy, niebawem powinny rozpocząć się przygotowania do organizacji jubileuszowego, 10. biegu 10 km Szpot Swarzędz.

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)