wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Szaleńczy rajd quadami nad jeziorem

W poprzedni poniedziałek strażnicy miejscy – po krótkim pościgu - ujęli dwóch 14 –latków, którzy quadami mknęli alejkami spacerowymi nad Jeziorem Swarzędzkim. Sprawą zajęła się swarzędzka policja.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony poniedziałek po południu strażnicy miejscy, patrolujący tereny nad Jeziorem Swarzędzkim, zauważyli dwa quady. – Pojazdy bez tablic rejestracyjnych poruszały się z dużą prędkością alejkami wzdłuż jeziora, narażając na ogromne niebezpieczeństwo spacerujących tamtędy mieszkańców – relacjonuje Piotr Kubczak, komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdów na drodze objętej zakazem ruchu, jednak ta się nie powiodła. – Dopiero udział drugiego patrolu, który nadjechał od strony Gruszczyna spowodował, że kierowcy porzucili quady w rejonie ulicy Torfowej i dalej uciekali pieszo. Po pościgu strażnicy ujęli uciekinierów, którymi okazało się dwóch 14 – latków z Poznania i Zakrzewa – dodaje szef swarzędzkich strażników miejskich. Sprawą nieletnich kierowców zajęła się teraz swarzędzka policja.

- Reklama -
- Reklama -