czwartek, 28 marca 2024
14.6 C

Kartuzy zdobyte!

Unia Swarzędz wróciła z Kaszub z kompletem punktów. Po dwóch bramkach Marcina Szeibe pokonała Cartusię Kartuzy 2:0.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie rywalizacja była wyrównana. Drugą odsłonę sobotniego meczu lepiej rozpoczęli Unici. Z czasem boiskowa przewaga piłkarzy trenera Bekasa przyniosła bramki. Najpierw w 65. minucie Oskar Kozłowski oddał strzał z rzutu wolnego z okolic 30. metra. Bramkarz Cartusii poradził sobie z tą próbą, ale odbił piłkę na tyle niefortunnie, że doszedł do niej Marcin Szeibie i umieścił ją w siatce. W 69. minucie swarzędzanie podwyższyli prowadzenie. Ponownie znaleźli drogę do bramki po stałym fragmencie. Kozłowski kopnął futbolówkę z rzutu wolnego w stronę kasty gospodarzy, Filip Soboń zgrał ją do środka, a sytuację wykończył Szeibe. Dzięki zwycięstwu w Kartuzach Unici powiększyli swój dorobek punktowy do 10 oczek i awansowali do górnej części tabeli III ligi.

Cartusia Kartuzy – Unia Swarzędz 0:2 (0:0)

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Adrian Chopcia (88′ Kamil Kanior), Stanisław Jarysz, Filip Soboń, Oskar Kozłowski – Witold Walkowiak (66′ Jakub Czapliński), Ernest Korek, Adam Borucki, Mateusz Maluśki, Marcin Szeibe (70′ Radosław Barabasz) – Michał Miller.