sobota, 20 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Piotr Kujawa z brązem Mistrzostw Świata Juniorów!

Wspaniałe wieści napłynęły z węgierskiego Szeged, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Świata U-23 i Juniorów w sprincie kajakowym. Swarzędzki kanadyjkarz Piotr Kujawa wywalczył brązowy medal w konkurencji C4 na dystansie 500m.

W dniach 31 sierpnia – 4 września w węgierskim Szeged rozgrywano Mistrzostwa Świata U-23 i Juniorów w sprincie kajakowym. Wspaniale spisała się na imprezie polska reprezentacja, która zdobyła 16 medali, drużynowo zajmując 2. miejsce. Swarzędz także miał w kadrze  swojego reprezentanta. Utalentowany kanadyjkarz Piotr Kujawa wywalczył brązowy medal w konkurencji C4 na dystansie 500 m wraz z Kacprem Sieradzanem, Marcelim Krawcem i Rafałem Poklepą. To kolejny już wspaniały sukces 18-latka ze Swarzędza. Niewiele brakowało też, by swarzędzanin wrócił z drugim medalem z tej imprezy. W konkurencji C2 na dystansie 1000 metrów Piotr Kujawa zajął – wraz z Erykiem Wilgą – czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło tylko 1 sekundy.