1.6 C
Swarzędz
poniedziałek, 5 grudnia 2022

Czy wiza ESTA pozwala na wjazd do USA?

Zwiedzanie Stanów Zjednoczonych to marzenie nie jednego z nas. Kiedy już zaoszczędzimy potrzebną, a zwykle nie małą sumę, która pozwoli nam na wycieczkę życia, możemy zacząć martwić się o formalności. Wjazd do USA to nie taka łatwa sprawa, wizy, o które trzeba się ubiegać są różne w zależności od czasu jaki chcemy spędzić w USA.

Zobacz także

Wjazd do USA bez wizy turystycznej/biznesowej?

Koszt uzyskania wizy turystycznej do USA jest wysoki, bo wynosi aż 160 dolarów. Dodatkowo należy osobiście stawić się w ambasadzie, celem przeprowadzenia rozmowy z konsulem. Nie jest to więc najłatwiejsza procedura. Jeszcze niedawno obowiązek wizowy obowiązywał wszystkich Polaków podróżujących do USA. Na nasze szczęście na tę chwilę pozostaje on zniesiony. Wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych bez tradycyjnej wizy jest możliwy w przypadku, kiedy celem naszej podróży nie jest podjęcie pracy, a na terytorium USA pozostaniemy mniej niż 90 dni. Podróżowanie do Stanów wciąż jednak wymaga dopełnienia kilku formalności. W przypadku kiedy nie decydujemy się ubiegać o wizę turystyczną, przed przylotem do USA jesteśmy zobligowani uzyskać wizę ESTA.

Co to jest ESTA?

ESTA (ang. Electronic System for Travel Authorization) to zezwolenie na wjazd w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży. Jeśli uzyskamy ESTA, nie będziemy potrzebowali tradycyjnej wizy, by wjechać na terytorium Stanów zjednoczonych. Procedura ta dotyczy osób, które nie podróżują w celu podjęcia pracy, a czas, który planują spędzić w USA nie przekracza 90 dni. Warto pamiętać, że wiza ESTA nie może zostać przedłużona. Jej kosz jest znacznie mniejszy w porównaniu do wizy turystycznej/biznesowej. Opłata wynosi bowiem jedynie 14 dolarów ( w porównaniu koszt wcześniej wspomnianych wiz to aż 160 dolarów!). Osoby, którym wcześniej odmówiono przyznania wizy turystycznej/biznesowej prawdopodobnie spotkają się z podobną odpowiedzią w przypadku wizy ESTA.

Złóż wniosek o wizę ESTA!

Dla wszystkich podróżujących do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych wiza ESTA będzie najlepszym wyborem! Po pierwsze w porównaniu do wiz tradycyjnych, wiza ESTA wypada tanio! Jej cena jest ponad 10x niższa od wizy tradycyjnej i wynosi zaledwie 14$ (ok.54zł). Wycieczka do USA to duży wydatek nawet pomijając koszty wizowe, dlatego jeśli istnieje możliwość zaoszczędzenia dużej sumy pieniędzy to nieskorzystanie z tej okazji nie byłoby mądrą decyzją. Zapewniam, że będąc w naszej podróży marzeń, na pewno nie pożałujemy, że mamy większą ilość gotówki do wydania na amerykańskie burgery!

Po drugie, ubieganie się o wizę ESTA jest znacznie mniej czasochłonne niż ubieganie się o wizę tradycyjną. Wystarczy złożyć wniosek przez internet. Nie trzeba stawiać się w ambasadzie czy rozmawiać z konsulem. Co więcej czas oczekiwania na wizę ESTA wynosi maksymalnie 72h (dla wizy turystycznej wynosi on co najmniej 15 dni).  Wiza ESTA ważna jest przez okres 2 lat lub do wygaśnięcia paszportu. Oznacza to, że posiadacz ESTA może wjeżdżać na terytorium Stanów Zjednoczonych przez ten okres czasu, bez konieczności ponownego starania się o wizę. Jeśli podróżujecie w celach turystycznych to wiza ESTA będzie najlepszym wyborem!

Złóż wniosek o wizę ESTA do USA!

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)