poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

Bezrobocie nadal bardzo niskie

Zaledwie 270 mieszkańców naszej gminy nie ma pracy. To najniższa liczba bezrobotnych od lat. W Swarzędzu zdecydowanie spadła też – w ostatnich miesiącach – liczba osób od lat pozostająca na bezrobociu.

Zobacz także

- Reklama -

Tak niskiego bezrobocia w Aglomeracji Poznańskiej nie było od lat. W świetle najnowszych danych Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu pracy nie ma obecnie 6,2 tys. mieszkańców Poznania i okolicznych gmin, z czego 3,9 tys. to bezrobotni poznaniacy, a 2,3 tys. osób to bezrobotni z 17 gmin powiatu poznańskiego – także ze Swarzędza. W naszej gminie liczba osób bez pracy kolejny miesiąc pozostaje na bardzo niskim poziomie. Bez pracy pozostaje obecnie 270 mieszkańców Swarzędza i sołectw naszej gminy, z czego większość to kobiety (154). Tradycyjnie więcej jest bezrobotnych powyżej 50-tki (76 osób) niż przed 30-tką (47 osób). Zdecydowanie zmalała też liczba osób długotrwale bezrobotnych (obecnie jest ich 92) oraz osób uprawnionych do pobierania comiesięcznego zasiłku dla bezrobotnych (zaledwie 64 osoby). W minionym miesiącu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono 33 oferty pracy (miesiąc temu odnotowano 97 ofert), na podjęcie pracy zdecydowało się 28 mieszkańców.

Najnowsze oferty z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu dla gminy Swarzędz:

nauczyciel historii, pracownik biurowy, asystent ds. księgowości, konserwator maszyn i urządzeń, stolarz, pracownik serwisu sprzątającego.

źródłopixabay
- Reklama -
- Reklama -