wtorek, 5 grudnia 2023
-5.1 C
Swarzędz

Jeździeckie sukcesy Gruszczyna!

W ostatni weekend sierpnia w opolskich Jakubowicach odbywały się Mistrzostwa i Puchar Polski kuców, dużych koni, młodzików oraz juniorów młodszych. Zawodnicy Klubu Jeździeckiego „Podkowa Gruszczyn” zdobyli 5 medali: 4 złote i jeden srebrny.

Zobacz także

- Reklama -

Pierwszy medal (srebrny) wywalczyła Wiktoria Cwalina na kucu Szogun w Pucharze Polski Grupy C. 11-letnia Wiktoria dostarczyła ogromnych emocji, zdobywając jeszcze dwa złote medale:  pierwszy ze swoim kucem Lexusem w Pucharze Polski grupy „Dbis”, a drugi ze swoją klaczą Ulilen w Pucharze Polski Młodzików. Złotym medalem może pochwalić się także Kornelia Jurasz, która wraz z Continą Elizar została mistrzynią Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Kornelia to 14-letnia zawodniczka, która jest mieszkanką naszej gminy. Ostatni medal dla Gruszczyna zdobyła Lila Kulesza z kucykiem Jowisz. 10-letnia Lila stanęła na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski Młodzików gr. A2. Dzięki tej wygranej zawodniczka zdobyła bilet wstępu na tegoroczną Cavaliadę. Niewiele brakowało, aby Podkowa zakończyła te ważne zawody z szóstym medalem – w silnie obsadzonym konkursie gr. A1 –  na miejscu 4. zawody ukończył 9-letni Ignacy Luboński i S-Piorun. Klub Jeździecki „Podkowa” może pochwalić się wygraniem klasyfikacji generalnej klubów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży W Sportach Letnich w Jeździectwie 2022, gdzie złoty medal zdobyła 14-letnia Amelia Lewkowicz – również mieszkanka naszej gminy.

- Reklama -
- Reklama -