wtorek, 5 marca 2024
3 C
Swarzędz

ZAKSA triumfatorem Memoriału w Zalasewie!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - zwycięzca siarkarskiej Ligi Mistrzów - triumfowała w XVII Memoriale Arkadiusza Gołasia, który w miniony weekend rozgrywany był w Zalasewie. W finale drużyna Kaczmarka, Janusza i Śliwki w tie-breaku pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie. Trzecie miejsce zajęli siatkarze VC Barkom-Kazhany Lwów, którzy odnieśli zwycięstwo nad aktualnym Mistrzem Niemiec - Berlin Recycling Volleys.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony weekend nasza gmina stała się niekwestionowaną stolicą siatkówki. A to za sprawą XVII edycji Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia, który po raz kolejny rozgrywany był w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: aktualny Mistrz Niemiec – Berlin Recycling Volleys, brązowy medalista Mistrzostw Polski – Aluron CMC Warta Zawiercie, VC Barkom-Kazhany Lwów – beniaminek PlusLigi oraz triumfator siatkarskiej Ligii Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Turniej rozpoczął się w sobotę, ale drużyna z Zawiercia dzień wcześniej przeprowadziła w zalasewskiej podstawówce warsztaty dla dzieci z naszej gminy, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

W sobotę, w pierwszym meczu półfinałowym, na parkiecie spotkały się zespoły Zaksy Kędzierzyn-Koźle i VC Barkom-Kazhany Lwów. Zwycięzca Ligi Mistrzów pokazał swoją siłę i pokonał drużynę z Lwowa 3:0. W drugim meczu półfinałowym Aluron CMC Warta Zawiercie podejmowała Berlin Recycling Volley. Po wyrównanym spotkaniu lepsza okazała się drużyna z Zawiercia i to ona zmierzyła się w finale z drużyną z Kędzierzyna-Koźle.

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce beniaminek PlusLigi VC Barkom-Kazhany Lwów pokonał niemiecką drużynę 3:1, zajmując tym samym trzecie miejsce w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

W meczu finałowym zmierzyły się drużyny z Kędzierzyna-Koźle i Zawiercia. Po emocjonującym, wyrównanym, pięciosetowym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która okazała się – podobnie jak przed rokiem – triumfatorem całego turnieju.

Półfinały:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VC Barkom-Kazhany Lwów 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)

Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volley 3:0 (25:21, 27:25, 26:24)

Mecz o III miejsce:

VC Barkom-Kazhany Lwów – Berlin Recycling Volley 3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 26:24)

Mecz o I miejsce:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 20:25, 15:8)

Najlepsza siódemka turnieju:

Najlepszy przyjmujący: Adrian Staszewski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Najlepszy rozgrywający: Marcin Janusz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Najlepszy libero: Santiago Danani (Aluron CMC Warta Zawiercie)

Najlepszy środkowy: Dmytro Pashytsky (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Najlepszy zagrywający: Bartosz Kwolek (Aluron CMC Warta Zawiercie)

Najlepszy atakujący: Dawid Dulski (Aluron CMC Warta Zawiercie)

MVP: Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

- Reklama -
- Reklama -