czwartek, 28 marca 2024
14.6 C
Swarzędz

Ligowa porażka Liderek

Niestety, w pierwszym meczu 1. Ligi Kobiet koszykarki Lidera musiały uznać wyższość MUKSu Poznań, któremu uległy 52:65.

Debiutujący w roli pierwszego trenera Tomasz Eichert rozpoczął piątką: Magdalena Wojdalska, Marta Wdowiuk, Magdalena Pisera, Magdalena Ratajczak oraz szesnastoletnia wychowanka Lidera, Aleksandra Kubiak. Taki jest cel na ten sezon, żeby wprowadzić na pierwszoligowy poziom młode juniorki Lidera. Początek to dość nerwowa gra z obu stron, ale to poznanianki uspokoiły grę i po 5 minutach prowadziły 12:4. Swarzędzanki grały niestety cały mecz na bardzo niskiej skuteczności z gry. Po 10 minutach MUKS prowadził 14:10. W drugiej kwarcie Liderki zdobyły punkty dopiero po 4 minutach przy prowadzeniu rywalek 19:10, Magda Pisera trafiła za trzy punkty. Od tego momentu do przerwy swarzędzanki rzuciły 18 oczek a straciły 13. Do przerwy na tablicy widniał wynik 32:28. Niestety, w trzeciej kwarcie nastąpiła zupełna niemoc strzelecka i Liderki rzuciły tylko 7 punktów tracąc 16. Czwarta kwarta znowu na remis po 17, ale niestety ostateczny wynik brzmiał 52:65. Mieliśmy w tym meczu 4 absolutne debiutantki na tym poziome: Olę Kubiak, Olę Kucharską, Kamilę Rogulską i Martynę Kupczyk. Double-double zaliczyła w tym meczu Marta Wdowiuk, która rzuciła 14 punktów i zebrała 11 piłek. Pozostałe punkty zdobyły: Pisera 11 (1×3), Kubiak 8 (2×3), Ratajczak 6 (14 zbiórek), Wojdalska 6, Maj 4, Rogulska 3 (1×3), Kucharska, Kupczyk, Cabańska. Już w niedzielę zapraszamy na inaugurację 1. Ligi Kobiet w Swarzędzu. O 18:00 na hali SCSiR przy ul. Św. Marcina 1 Lider gościć będzie drużynę Widzewa Łódź. Zapraszamy wszystkich kibiców. Przyjdź i pomóż nam zwyciężyć!