niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

W Swarzędzu działa hospicjum domowe

Od 1 października działa w Swarzędzu, przy ul. Księżycowej, Hospicjum Domowe SK-Med. Placówka świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ nie tylko na terenie naszego miasta, ale także gmin ościennych.

Zobacz także

- Reklama -

Od kilku dni działa na terenie Swarzędza Hospicjum Domowe SK-Med „Deus Spes Mea”, które wygrało konkurs ogłoszony przez Wielkopolski Oddział NFZ. Placówka powstała w ramach Poradni Specjalistycznych, działających przy ul. Księżycowej 14B/2. Hospicjum – działające w ramach kontraktu z NFZ – objęło swoją opieką zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i gmin ościennych. Hospicjum domowe zapewnia świadczenia w zakresie opieki paliatywnej pacjentom przebywającym w domu, zarówno z zaawansowanymi chorobami nowotworowymi, jak również chorym z chorobami przewlekłymi. Aby można było skorzystać z pomocy hospicyjnej potrzebne jest skierowanie wystawione przez lekarza POZ, Poradni Specjalistycznej lub Oddziału Szpitalnego działających w ramach kontraktu z NFZ z odpowiednim kodem.

Zgłoszenia do objęcia opieką przez Hospicjum Domowe są przyjmowane telefonicznie pod numerem: 695 956 303 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00, mailowo na adres: domowe@sk-med.pl, osobiście w rejestracji SK-Med. (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).

- Reklama -
- Reklama -