piątek, 19 kwietnia 2024
4.3 C

Pierwsze zwycięstwo w 1. Lidze!

Komplet publiczności stawił się w niedzielny wieczór na pierwszym meczu 1. Ligi Koszykówki Kobiet w Swarzędzu w sezonie 2022/23. Gospodynie, koszykarki Lidera Swarzędz gościły zespół GROT Widzew Łódź.

Była to druga kolejka ligowa, w pierwszej obydwa zespoły doznały porażek, więc obu zależało, żeby przełamać niepowodzenie. Trener Tomasz Eichert desygnował do gry piątkę: Kubiak, Wojdalska, Pisera, Wdowiuk i Ratajczak. Pierwsza kwarta ustawiła mecz. Liderki niesione fantastycznym dopingiem grały szybko i skutecznie, chociaż zdarzały się niedokładności. Pierwsze punkty zdobyła Ola Kubiak i Liderki objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. Po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 17:4, a przyjezdne miały tylko 9% z gry. Grę napędzały przede wszystkim cztery najbardziej doświadczone Liderki, czyli: Magdy Wojdalska, Pisera i Ratajczak oraz Marta Wdowiuk. W sumie zdobyły 62 punkty, zebrały 37 piłek i rozdały 18 asyst, co dało im eval 91. Swoje pierwsze punkty w 1.Lidze Kobiet rzuciły Martyna Kupczyk i Kamila Rogulska. Debiut w 1.LK zaliczyły Martyna Łuczak i Karolina Stańczewska. Do przerwy swarzędzanki prowadziły 37:17. W czwartej kwarcie przewaga na chwilę zmalała do 13 oczek, ale po chwili Liderki odpowiedziały runem 14:3 i wygrały całe spotkanie 77:53. Cieszy to bardzo cenne zwycięstwo, gdyż zespół został znacząco odmłodzony. Na pewno szóstym graczem tego dnia była fantastyczna swarzędzka publiczność. W pomeczowych wywiadach koszykarki podkreślały, że gorący doping uskrzydlił je w grze. MVP meczu została wybrana kapitan zespołu, Magda Wojdalska, która zdobyła 25 pkt., 5 zbiórek, 3 asysyty i przechwyty, co dało jej eval 25. Punkty poza nią zdobyły: Wdowiuk 16, Pisera 14, Kubiak 7, Ratajczak 7, Kupczyk 4, Kucharska 2, Rogulska 2, Maj, Łuczak, Stańczewska.

W najbliższy weekend swarzędzanki udadzą się do Kątów Wrocławskich na mecz z zespołem Dijo Maximus. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00.