1 C
Swarzędz
środa, 7 grudnia 2022

Bezrobotnych w naszej gminie niemal brak

Tylko 272 osoby z naszej gminy nie mają obecnie – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – pracy. Stopa bezrobocia wśród swarzędzan kolejny już miesiąc jest najniższa od lat.

Zobacz także

Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym – w świetle oficjalnych statystyk Powiatowego Urzędu Pracy – bezrobocie jest bardzo niskie, w zasadzie najniższe od wielu lat. W ponad 50-tysięcznej gminie Swarzędz pracy nie mają zaledwie 272 osoby. Wśród zarejestrowanych w minionym miesiącu w poznańskim pośredniaku przeważały kobiety. Bardzo mało rejestruje się osób do 30. roku życia – tych jest zaledwie 48, oraz osób powyżej 50. roku życia. To zaledwie 78 mieszkańców. W świetle najnowszych danych poznańskiego PUPu wrzesień przyniósł kolejny spadek liczby osób tzw. długotrwale bezrobotnych. Spadła też liczba osób uprawnionych do comiesięcznego pobierania zasiłku dla bezrobotnych, który wynosi obecnie 1,3 tys. zł. Pobiera go 64 mieszkańców Swarzędza i podswarzędzkich sołectw. Warto zauważyć, że we wrześniu odnotowano niewiele ofert pracy dla swarzędzan, bo zaledwie 50. Mimo tego 38 mieszkańcom udało się znaleźć zatrudnienie. Niskie bezrobocie to jednak nie tylko domena naszej gminy, ale i całej aglomeracji poznańskiej. Stopa bezrobocia w kraju od kilku miesięcy utrzymuje się na poziomie niecałych 5%.

1,3 tys. zł – wynosi podstawowy zasiłek dla osób bezrobotnych

1,5 tys. zł – wynosi stypendium dla bezrobotnego w okresie odbywania szkolenia

652 zł. – wynosi dodatek aktywizacyjny

36,9 tys. zł – wynoszą środki dla bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)