czwartek, 20 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Średzka nieprzejezdna

Trwa budowa ul. Polskiej w Zalasewie. W poprzedni poniedziałek w okolicy wprowadzona została nowa organizacja ruchu, która objęła ul. Średzką. Wytyczone zostały objazdy, a prace w tym miejscu potrwają kilka tygodni, niewykluczone że do końca roku.

Zobacz także

- Reklama -

Trwa II etap przebudowy ul. Polskiej – od ronda na ul. Kórnickiej aż do ul. Średzkiej. Jak już w międzyczasie informowaliśmy, w miejscu wyjazdu z ul. Polskiej na ul. Średzką zostanie wybudowane rondo. W minionym tygodniu – w związku z rozpoczęciem prac budowlanych –  ul. Średzka została całkowicie wyłączona z ruchu publicznego na kilkusetmetrowym odcinku: od ul. Irlandzkiej do ul. Pszczelnej. Możliwy jest tylko dojazd do posesji. W okolicy wprowadzone zostały natomiast objazdy: dla aut osobowych i autobusów ul. Rabowicką, Bliską w Jasinie, ul. Bukową i Olszynową w Rabowicach, dla samochodów ciężarowych z kolei przejazd możliwy jest ul. Średzką, Kórnicką w Zalasewie oraz drogami powiatowymi nr 2489P (Kórnicka) oraz nr 2429P (Poznańska w Tulcach). Nie ma natomiast możliwości objazdu przez os. Europejskie w Zalasewie, choć jak informują okoliczni mieszkańcy, już zaobserwowano, że kierowcy – zwłaszcza samochodów ciężarowych – często próbują ominąć ten zakaz. Utrudnienia na ul. Średzkiej mogą potrwać od kilka tygodni lub do końca roku, apelujemy zatem do kierowców o zachowanie czujności w tym miejscu, zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów.

Co jest budowane?

W ramach kosztującej blisko 12 mln zł inwestycji budowane jest prawie kilometrowe połączenie ul. Kórnickiej z ul. Średzką. Po przebudowie ul. Polska będzie dysponowała bitumiczną jezdnią o szerokości 7 m, chodnikami z kostki betonowej o szerokości od 1,5 do 2,0 m oraz bitumiczną ścieżką rowerową o szerokości 2,5 m. Wykonywane są też: kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa, kanał technologiczny oraz oświetlenie uliczne, na drodze pojawią się też 4 przystanki autobusowe. Łączna długość ul. Polskiej po zakończeniu trwającego etapu prac wyniesie blisko 1,7 km, a w jej ciągu – obok rond przy ul. Kórnickiej (wybudowane w I etapie inwestycji) oraz ul. Średzkiej – znajdą się dodatkowo cztery skrzyżowania: z ul. Roślinną, ul. Niemiecką, Szwajcarską i Węgierską. Przedsięwzięcie ma być gotowe do końca roku.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -