wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Tragiczny upadek z wiaduktu

Do dramatycznego wypadku doszło w minioną sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 92. Kierujący samochodem marki Volkswagen, jadąc w kierunku Poznania, zjechał nagle z drogi, uderzył w barierki i spadł z wiaduktu na ul. Piaski. Mimo podjętej reanimacji, 46-letniego kierowcy nie udało się uratować.

Zobacz także

- Reklama -

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego  doszło w sobotę, 5 listopada, około godziny 19:00 na odcinku drogi krajowej nr 92. Kierujący samochodem marki Volkswagen, jadąc w stronę Poznania, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, ściął barierkę oraz baner reklamowy, po czym spadł ze skarpy na chodnik przy ul. Piaski. Na miejsce zdarzenia zadysponowano natychmiast sześć zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, JRG-3 oraz JRG-7. Przybyłe służby rozpoczęły walkę o życie kierowcy. – Ratownicy na miejscu pojawili się bardzo szybko, niestety pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy kierującego pojazdem nie udało się uratować. Obecni na miejscu medycy stwierdzili zgon – dodaje Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz.  – W wypadku zginął  46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego – informuje z kolei podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Tragiczny wypadek spowodował zamknięcie ulicy Piaski, która została odblokowana dopiero po zakończeniu działań ratowniczych. Te trwały ponad 3 godziny. W chwili obecnej trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Pojawiające się w mediach społecznościowych sugestie o brawurowej jeździe kierowcy nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. Do mediów trafiło bowiem nagranie, przedstawiające moment tragicznego wypadku. Nie widać na nim, by kierowca jechał z nadmierną prędkością. Był on jedyną ofiarą tego zdarzenia. – W wyniku tego zdarzenia nie ucierpiały osoby postronne, ani inni uczestnicy ruchu drogowego – podkreśla podinsp. Iwona Liszczyńska z KWP w Poznaniu. Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek ma się odbyć sekcja zwłok mężczyzny.

- Reklama -
- Reklama -