piątek, 29 marca 2024
7.2 C

Wygrana Unii w śnieżnej aurze

Podopieczni trenera Bekasa zwycięstwem zakończyli pierwszą część sezonu. Pokonali u siebie Błękitnych Stargard 2:1.

W 6. minucie Marcin Szeibe zagrał do Wojciecha Antczaka, który strzelił wprost w bramkarza. W 32. minucie Dałek dopiął swego. Młody pomocnik Unii dostał podanie od Mateusza Maluśkiego i umieścił futbolówkę w siatce. Mniej więcej w tym momencie zaczął padać śnieg, pokrywając z czasem murawę w całości na biało. Po zmianie stron biały puch dawał się piłkarzom we znaki coraz bardziej. W 60. minucie stan meczu na 1:1 wyrównał Maciej Liśkiewicz. Na szczęście swarzędzanie zdołali odpowiedzieć. W 81. minucie zwycięskiego gola strzelił Jan Paczyński. Mecz mógł zakończyć się wyższą wygraną SKS, bowiem w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Unii. Niestety, bramkarz Błękitnych wybronił strzał Adama Boruckiego z jedenastu metrów.

Skład Unii: Budnik – Maluśki, Borucki, Neumann, Jarysz, Pawłowski –  Szeibe (80’  Walkowiak), Antczak (65’ Kozłowski),  Dałek,  Paczyński –  Korek (65’ Chopcia).