środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Po Kobylnicy nieco inaczej

W Kobylnicy trwa drążenie tunelu pod torami kolejowymi. W związku z tą inwestycją w piątek w okolicy zmieniona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu.

Zobacz także

- Reklama -

Trwa budowa tunelu pod torami kolejowymi w Kobylnicy. Inwestycja prowadzona jest etapami, żeby – mimo zamknięcia jednego z torów – zapewnić kursowanie pociągów i umożliwić kierowcom korzystanie z istniejącego przejazdu w ul. Swarzędzkiej. Niedawno, jak poinformowali kolejarze, rozpoczął się etap związany z drążeniem tunelu. – Wykonawca zabudowuje tzw. ściany szczelne. Zapewni to bezpieczne drążenie wykopu – informuje PKP PLK. Kierowcom przypominamy o utrudnieniach w tej części gminy: z ul. Swarzędzkiej nie można zjechać w ul. Dworcową, objazdy prowadzą ulicami Polną i Krótką. Tak będzie do najbliższego piątku. Jak bowiem poinformowało miasto, tego dnia zmieni się tymczasowa organizacja ruchu w tej części gminy. Będzie ona polegała przede wszystkim na zamknięciu wjazdu z ul. Dworcowej w ul. Krótką (w przeciwnym kierunku będzie można przejechać, tak jak dotychczas). Zatem dojazd do ul. Swarzędzkiej możliwy będzie tylko ul. Dworcową (jak na załączonym schemacie). Póki co, nie wiadomo jak długo będzie obowiązywała ta organizacja ruchu. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na obowiązujące w okolicy znaki informacyjne.

Przypomnijmy, że realizowana w Kobylnicy inwestycja zakłada likwidację istniejącego, mocno już wysłużonego przejazdu kolejowego przy ul. Swarzędzkiej i budowę 70-metrowego tunelu pod torami, kilkadziesiąt metrów w kierunku wschodnim od ul. Swarzędzkiej. Obiekt ten będzie posiadał dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku oraz szerokie na 2 m chodnik i ścieżkę rowerową. Do tunelu prowadzić będzie nowy układ komunikacyjny, w skład którego wejdzie również rondo planowane na skrzyżowaniu ul. Swarzędzkiej i drogi wojewódzkiej nr 194. W ramach zadania przebudowane zostaną też dojazdy (w sumie około 500 metrów dróg). Inwestycja ma kosztować blisko 50 mln zł, będzie zatem najdroższym przedsięwzięciem drogowym kiedykolwiek zrealizowanym w gminie Swarzędz. Zakończenie prac przewidywane jest obecnie na II połowę przyszłego roku.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -